Dňa 5. októbra 2017 sa za účasti širokej verejnosti uskutočnil prvý Deň otvorených dverí v Zelpo aréne, ktorý bol organizovaný s podporou projektu Futbalmania. Najpočetnejšiu skupinu účastníkov tvorili deti prvého stupňa základných škôl z Podbrezovej, Pionierskej 2 Brezno a ZŠ Brezno – Mazorníkovo. Deti počas viac ako troch hodín zažili množstvo zážitkov. Po slávnostnom … Čítať ďalej

Deň otvorených dverí v Zelpo aréne

 

DOD v ZELPO ARENE - Najpočetnejšiu skupinu účastníkov tvorili deti

Dňa 5. októbra 2017 sa za účasti širokej verejnosti uskutočnil prvý Deň otvorených dverí v Zelpo aréne, ktorý bol organizovaný s podporou projektu Futbalmania. Najpočetnejšiu skupinu účastníkov tvorili deti prvého stupňa základných škôl z Podbrezovej, Pionierskej 2 Brezno a ZŠ Brezno – Mazorníkovo. Deti počas viac ako troch hodín zažili množstvo zážitkov.

Po slávnostnom otvorení prišla na rad prehliadka štadióna. Malých návštevníkov najviac potešil pohľad do kabíny A – mužstva, v ktorej prebiehala príprava hráčov na tréningovú jednotku a spoločnosť detí im viacerými zaujímavými otázkami vyčarovala úsmev na tvári. Ďalšími pútavými priestormi Zelpo arény sa stali telocvičňa, v ktorej deti spolu so zranenými hráčmi absolvovali časť ich tréningovej dávky a priestory VIP, do ktorých sa bežný návštevník len tak nedostane.

Druhú časť Dňa otvorených dverí tvorili športové súťaže priamo na hracej ploche Zelpo arény. Deti si vyskúšali päť futbalovo zameraných disciplín, ktorými ich sprevádzali Ján Krivák, Endy Opoku Bernadina, Aldo Baez či Miroslav Viazanko. Pri všetkých súťažiach išli mladí futbaloví fanúšikovia na doraz a spoločne so svojimi idolmi bojovali o každú sekundu či bod do celkového poradia. Okrem vecných cien, ktoré získali najlepší súťažiaci, si odnieslo každé z detí podpis či fotografiu so svojim obľúbeným hráčom.

DOD v ZELPO ARENE - fotografia so svojim obľúbeným hráčom.

V závere tejto vydarenej akcie sa deti stretli na autogramiáde s päticou Martin Kuciak, Jaroslav Kostelný, Matúš Turňa, Lazar Djordjević a Andrej Rendla, ktorí s úsmevom odovzdali každému fanúšikovi svoje podpisové karty a neodmietli ani viacero žiadostí o fotografie či selfie. Posledné slová patrili kapitánovi Jaroslavovi Kostelnému spolu s brankárom Martinom Kuciakom, ktorí poďakovali deťom za účasť, ich záujem stráviť deň v spoločnosti profesionálnych futbalistov a vyzvali mladých fanúšikov na podporu a fandenie počas najbližšieho domáceho zápasu v Zelpo aréne.

DOD v ZELPO ARENE - žiadostí o autogramy či fotografie

Meradlom úspechu Dňa otvorených dverí bolo veľké množstvo úprimných detských úsmevov a žiadostí o autogramy či fotografie, ktoré museli absolvovať všetci hráči. Dúfajme, že mladí fanúšikovia oplatia hráčom ich dobrosrdečnosť zaplneným rodinným sektorom.