FC Lokomotíva Košice  –  FK Železiarne Podbrezová B    2:1 (2:0)   Góly: 14´ Vancák, 41´ Karaš  –  86´ Fischer.   Zápas proti lídrovi začali hráči Podbrezovej ustráchane. Celý prvý polčas boli dominantnejší na ihrisku domáci, čo potvrdili aj gólovo. V 14. minúte sa presadil Vancák, keď využil dôraz v pokutovom území a poslal Lokomotívu … Čítať ďalej

2. futbalová liga

 

FC Lokomotíva Košice  –  FK Železiarne Podbrezová B    2:1 (2:0)

 

Góly: 14´ Vancák, 41´ Karaš  –  86´ Fischer.

 

Zápas proti lídrovi začali hráči Podbrezovej ustráchane. Celý prvý polčas boli dominantnejší na ihrisku domáci, čo potvrdili aj gólovo. V 14. minúte sa presadil Vancák, keď využil dôraz v pokutovom území a poslal Lokomotívu do vedenia. Prevaha domácich pokračovala aj po góle, ale mladí hráči Podbrezovej odolávali. Na rozdiel dvoch gólov zvýšil tesne pred polčasom Karaš, ktorého strela spoza šestnástky prekvapila Vavrúša 2:0.

Druhý polčas sa obraz hry zmenil, aktivitu postupne prevzali na kopačky hostia, ale na väčšie gólové šance sa čakalo do záverečných minút. V 80. minúte mal obrovskú šancu po prihrávke Sokola Lukáčik, ale popri Brédovi tesne minul bránu. O dramatizáciu sa postaral v 86. minúte Fischer, ktorý hlavou upratal center Kuzmu za bezmocného Brédu. V závere už domáci skúsene zápas dohrali a radovali sa z najtesnejšej výhry.

FC Lokomotíva Košice: Bréda – Ilinjo, Gáll (77´ Tóth L.), Karaš (85´ Harvila), Cicman, Zajac, Pavúk, Tóth M., Vancák, Kuľha, Horváth.

FK Železiarne Podbrezová B:  Vavrúš – Migaľa, Kupčík, Marchuk (46´ Bellay), Fischer, Hric (72´ Lukáčik), Magda, Jedinák (72´ Sokol), Haščák, Válovčan, Kuzma.

 

FK Železiarne Podbrezová B  –  Slavoj Trebišov   1:1 (1:0)

Góly: 43´ Válovčan  –  69´ Da Silva.

 

Zverenci trénera Auxta nastúpili s niekoľkými futbalistami z áčka a aj to pomohlo k veľmi vyrovnanému priebehu hry. Na prvú šancu diváci čakali až do záveru úvodného dejstva, kedy stopercentnú tutovku z hranice malého vápna zahodil strelou nad bránu hosťujúci Bragin. Domáci  trestali krátko na to, keď Martin Válovčan dostal prihrávku do šestnástky, vychutnal si brankára súpera a otvoril skóre (1:0).

Druhý polčas začal náznakom príležitosti od Kuca, ten po štandardnej situácii sám v šestnástke na loptu nedočiahol. Hostia sa následne dostali do tlaku. Kolbas trafil po peknej individuálnej akcii žrď, Bragin s Ruskovkým neprestrelili blokujúcich Podbrezovčanov. Vyrovnanie ale predsa len prišlo, keď si Lopez da Silva Junior nabehol na center sprava a hlavičkou nedal Vavrúšovi šancu (1:1). Konečná remíza je spravodlivá.

 

FK Železiarne Podbrezová B:  Vavrúš – Kopičár, Kupčík, Magda, Kuc, Jedinák, Káčerík (78´ Migaľa), Válovčan (67´ Lukáčik), Kuzma, Mojžiš A., Gerát (46´ Garaj).

Slavoj Trebišov: Giertl – Kražel, Šuľák, Kolesár P., Kolbas, Da Silva, Kolesár M., Patkanóci (73´ Vojtek), Ruskovský (90´ Mujkovič), Bednár, Bragin (87´ Bellás).