O tituly sa  podelili

Majstrovstvá Slovenska v letnom biatlone, ktoré sa uskutočnili 23. a 24. septembra v Revúcej,  boli vyvrcholením tohtoročnej  letnej sezóny.

Na štart sa v prvý deň postavilo 181 pretekárov nielen zo Slovenska, ale aj Česka a Maďarska. Želiezka v ohni v boji o víťazstvo v domácom šampionáte mal aj oddiel biatlonu a lyžovania Športového klubu Železiarne Podbrezová. Naši gymnazisti a gymnazistky si s konkurenciou poradili. Sestry Mária a Zuzana Remeňové sa podelili o majstrovské tituly v kategórii dorasteniek a Anežka Smarkoňová si odniesla striebro. V kategórii dorastencov  si zlato, striebro a titul majstra SR  vybojoval  Tomáš Sklenárik a na 4. mieste skončil ďalší náš pretekár Lukáš Ottinger. Rýchlostné preteky v kateg. dorastenky 16-17 r.: 1. Zuzana Remeňová,  2. Mária Remeňová, 5. Anežka Smarkoňová.  Rýchlostné preteky v kateg. dorastenci 18-19r.: 1. Tomáš Sklenárik, 4. Lukáš Ottinger. Vytrvalostné preteky v kateg. dorastenky 16-17 r.: 1. Mária Remeňová , 2. Anežka Smarkoňová, 4. Zuzana Remeňová.  Vytrvalostné preteky v kateg. dorastencov 18 – 19 r.: 2. Tomáš Sklenárik.