O Deň otvorených dverí bol veľký záujem

Naše súkromné školy navštívilo viac ako sto žiakov základných škôl

 

Deň otvorených dverí prilákal do našich škôl vyše 100 deviatakov.
Deň otvorených dverí prilákal do našich škôl vyše 100 deviatakov.

 

V utorok 30. januára sa v priestoroch našich súkromných škôl otvorili brány pre deviatakov, ktorí sa práve v tomto čase rozhodujú, kde budú ďalej pokračovať v štúdiu. V čase od 8. do 16. hod. mali možnosť počas Dňa otvorených dverí sa zoznámiť s prostredím a takisto si vyskúšať rôzne zaujímavé činnosti, ktoré súvisia so štúdiom v našich školách. Priestory škôl navštívilo okolo 110 žiakov ZŠ nielen z okolia, ale aj zo vzdialenejších častí Slovenska – z Turčianskych Teplíc, Martina, Žiliny, či Rimavskej Soboty.

V úvode sa všetkým účastníkom prihovorila riaditeľka Súkromného gymnázia ŽP PaedDr. Katarína Zingorová, ktorá oboznámila potenciálnych žiakov aj o štúdiu a výhodách súkromných škôl ŽP. Príhovorom pokračoval predseda Dozornej rady ŽP Ing. Ján Banas: „Hutníctvo je odvetvie, ktoré má perspektívu do budúcnosti,“ začal a povzbudil žiakov aj k správnemu výberu strednej školy: „Snažte sa pri výbere pozerať hlavne na to, čo vás baví a čo bude mať potenciál aj o niekoľko rokov.“ Nasledoval krátky program, kde si žiaci našich škôl pripravili hudobné vystúpenia a zazneli nielen moderné populárne piesne, ale aj tradičné ľudové.

 

 Žiakov zaujali učebne našich škôl.
Žiakov zaujali učebne našich škôl.

 

Žiaci sa potom rozdelili na dve skupiny podľa zamerania štúdia a mali možnosť bližšie sa zoznámiť so školou a jej prostredím. Okrem jednotlivých učební a dielní odborného výcviku si mohli pozrieť napríklad aj internát, telocvičňu, posilňovňu, či vyskúšať golfový trenažér. Na svoje si prišiel naozaj každý. Deviataci si skúsili prácu s 3D tlačiarňou, programovanie CNC strojov, chemické a fyzikálne pokusy, dokonca mohli šoférovať auto na moto-trenažéri. Sprevádzali ich žiaci súkromných škôl ŽP, ktorí im ochotne odpovedali na všetky otázky a snažili sa im čo najviac priblížiť vyučovací systém a študentský život vôbec.

 

Opýtali sme sa účastníkov Dňa otvorených dverí, čo ich najviac zaujalo:

 

Matúš GILLA, LopejMatúš GILLA, Lopej

-Rozmýšľal som, kde by som šiel na strednú školu a zaujala ma aj táto škola. Najviac ma upútala elektrotechnika, pretože ma baví zapájať autá.

 

 

 

Jakub REIZINGER, NemeckáJakub REIZINGER, Nemecká

-Baví ma, keď pomáham otcovi s autami. Zaujímajú ma aj stroje. Uvažujem nad odbormi mechanik strojov a zariadení alebo elektrotechnika.

 

 

 

Daniel LOPAJ, Horná LehotaDaniel LOPAJ, Horná Lehota

-Táto škola upútala moju pozornosť už vo ôsmom ročníku a najviac ma zaujala elektrotechnika. Deň otvorených dverí mi len potvrdil, že by som sem mohol patriť.

 

 

 

Matej MACKO, ĽubietováMatej MACKO, Ľubietová

-Rozhodujem sa medzi gymnáziom a odborom mechanik mechatronik. Zaujala ma možnosť získať štipendium na vysokej škole, ak má žiak dobrý prospech.

 

 

 

Sabína ŠVANTNEROVÁ, BreznoSabína ŠVANTNEROVÁ, Brezno

-Veľmi sa mi páčia školské rovnošaty, to ma zaujalo asi najviac. Prekvapilo ma tiež materiálne vybavenie, je to tu na vysokej úrovni.