Kolkári si v náročnom zápase poradili so silným súperom

 

Dňa 27. januára sa uskutočnili prvé zápasy druhého kola kolkárskej Ligy majstrov v sezóne 2017/2018. Našich kolkárov čakal na domácich dráhach súper z Chorvátska, KK Zaprešić, ktorý v prvom kole vyradil poľský KK Tarnowo Podgorne. Kolkárky nastúpili na svoj prvý zápas na dráhach súperiek v českom meste Rosice.

Kolkári koncom januára privítali v domácej kolkárni ťažkého súpera KK Zaprešić, ktorý pre nich však nebol neznámy. Stretli sa s ním vo Svetovom pohári, či v Lige majstrov a ich kvalitu ocenil aj predseda Predstavenstva ŠK Železiarne Podbrezová a.s. Ing. Július Kriváň: „KK Zaprešić je niekoľko násobný majster Chorvátska, majú bývalého majstra sveta Bogdanoviča a mladého reprezentanta Macedónska, Maneva, takže súper to nie je jednoduchý. V Lige majstrov sa s ním potrápili viaceré družstvá z Nemecka a Maďarska. Dnešná výhra bude pre nás znamenať ľahšiu odvetu v Chorvátsku.“

Výborné zloženie kádra chorvátskeho tímu potvrdil aj tajomník klubu Ondrej Kyselica: „Branislav Bogdanovič je malá legenda kolkov, aj vzrastom, ale nie výkonmi. Je to bývalý držiteľ svetového rekordu, keď sa hralo ešte na 200 hodov, a je to špičkový hráč, ktorý podáva pravidelne stabilné, výborné výsledky.“

Naši kolkári aj napriek nie príliš vydarenej prvej časti dokázali zvíťaziť na body 5:3, na kolky 3856:3730. Pri odvete v Chorvátsku, ktorá bude 17. februára bude našich čakať menšia nevýhoda. „Odveta bude veľmi náročná, chorvátske družstvo má veľmi špecifickú kolkáreň, ich dráha je ťažšia ako tá naša a domáci budú mať výhodu, pretože dráhu veľmi dobre poznajú“, dodáva Ing. Július Kriváň.

Veľkou výhodou železiarov však budú body a výhra z prvého kola, ktoré si vo februári do Chorvátska prinesú. Ak naši kolkári obhája výhru aj na súperových dráhach, postúpia do Final Four, čo je finále Ligy majstrov.

O niečo menej sa darilo našim ženám, ktoré nastúpili na svoj prvý zápas, na dráhach súperiek, v českom meste Rosice. Kolkárky z Rosíc skončili minulý rok na druhom mieste vo Svetovom pohári a podľahli im aj naše kolkárky, domov si odniesli manko v podobe prehry 6:2, na kolky 3346:3258. Šancu vylepšiť si skóre budú mať 17. februára v domácej kolkárni, čo by pre nich mohla byť značná výhoda. Výbornú atmosféru dotvoria aj diváci, ktorí v hlučnom štýle povzbudzovali aj našich mužov. „Šport sa má robiť nielen pre tých, ktorí sú aktérmi, ale hlavne pre divákov,“ zhodnotil na záver Ing. Július Kriváň.

 

Liga majstrov muži: KK Zaprešić – ŠK Železiarne Podbrezová 5:3 (3856:3730)

Zostava a body: Kuna 691, Zavarko 689, Tomka 654, Vadovič 624, Tepša 606, Nemček 592

Liga majstrov ženy: KK Rosice – ŠK Železiarne Podbrezová 6:2 (3346:3258)

Zostava a body: Skalošová 565, Machálková 562, Ďuricová 548, Poliaková 541, Klubertová 530, Turčanová 512

 

Naši kolkári si v prvom zápase druhého kola Ligy majstrov poradili s chorvátskym súperom KK Zaprešić.
Naši kolkári si v prvom zápase druhého kola Ligy majstrov poradili s chorvátskym súperom KK Zaprešić.