Futbalisti ladili formu na sústredení v Turecku

 

V nedeľu 28. januára vo večerných hodinách prileteli futbalisti FK Železiarne Podbrezová do Turecka, aby začali záverečnú fázu prípravy na jarnú časť Fortuna ligy. Zverenci trénera Mareka Fabuľu absolvovali dvanásť dní tréningov na výborných trávnatých plochách a odohrali aj štyri náročné stretnutia s kvalitnými súpermi, ktoré ich dôkladne preverili pred vstupom do ligy.

Prechodným domovom hráčov a realizačného tímu sa stal päťhviezdičkový rezort Innvista Hotels Belek, ktorý ponúka všetko potrebné na bezproblémovú prípravu a regeneráciu. Súčasťou komplexu sú aj tréningové plochy využívané trénermi na dvojfázové tréningy a ladenie formy pred prvým jarným ligovým zápasom proti 1. FC Tatran Prešov. Počas herného sústredenia odohrali naši futbalisti postupne štyri stretnutia. V prvom prípravnom zápase si zmerali sily s ukrajinským tímom NK Veres Rivne, nasledovali stretnutia s aktuálnym majstrom Čiernej Hory Buducnost Podgorica, maďarským ligistom FC Paksi a bohatým ruským mužstvom FC Rubin Kazaň.

V kádri, ktorý odcestoval do Beleku, nastali oproti predchádzajúcim týždňom len minimálne zmeny. Z nových hráčov sa objavili na prvom tréningu v Turecku už preverený brankár Drobnjak, útočníci Wiezik a Tereshchenko, na ktorých prestupe klub pracuje a stredopoliar Stijepo Njire, ktorý presvedčil trénerov počas svojej skúšky. Šancu okúsiť zahraničné sústredenie s prvým tímom dostali aj dvaja hráči staršieho dorastu, dvojičky Viktor a Alexander Mojžišovci, ktorých výkony v posledných prípravných dueloch zaujali natoľko, že obaja si vyslúžili možnosť zabojovať o svoje miesto v prvom tíme. V poslednom stretnutí pred odletom do Turecka proti MFK Tatran Liptovský Mikuláš mali diváci možnosť v našom drese vidieť aj staronovú tvár Patrika Vajdu, ktorý po ťažkom zranení dostal možnosť ukázať sa a o jeho angažovaní rozhodnú najbližšie dni.

Hráčsky káder FK Železiarne Podbrezová na hernom sústredení v Turecku:

Brankári: Kuciak, Drobnjak, Vavrúš

Hráči do poľa: Viazanko, Turňa, Baez, Mikuš, Leško, Wiezik, Tereshchenko, Krivák, Bernadina, Jedinák, Kopičár, Sedláček, Djordjević, Vajda, Magda, Mojžiš V., Mojžiš A., Bilić, Njire, Breznanik

Prípravné zápasy FK Železiarne Podbrezová v rámci tureckého sústredenia:

  1. januára NK Veres Rivne (Ukrajina) – FK Železiarne Podbrezová 0:0,
  2. februára FK Buducnost Podgorica (Čierna Hora) – FK Železiarne Podbrezová 0:2,
  3. februára Paksi FC (Maďarsko) – FK Železiarne Podbrezová 2:2,
  4. februára, FC Rubin Kazan (Rusko) – FK Železiarne Podbrezová (zápas bol odohraný po uzávierke novín).

 

V Turecku mali naši futbalisti ideálne podmienky na tréning
V Turecku mali naši futbalisti ideálne podmienky na tréning