Vajdov návrat do Podbrezovej

 

Patrik Vajda bol jednou z kľúčových postáv našich futbalistov v úspešnej sezóne 2016/17
Patrik Vajda bol jednou z kľúčových postáv našich futbalistov v úspešnej sezóne 2016/17

Užitočný defenzívny futbalista Patrik Vajda sa vracia do FK Železiarne Podbrezová. Nateraz na skúšku počas zimnej prípravy. Vlani v lete prestúpil Vajda po 60-tich zápasoch za Podbrezovú, v ktorých dosiahol 6 gólov, do maďarského FC Györ ETO, k štvornásobnému maďarskému majstrovi, ale aktuálne účastníkovi druhej najvyššej tamojšej súťaže. S Györom podpísal trojročný kontrakt.

Dvadsaťosemročný Vajda, známy aj z Dukly Banská Bystrica, utrpel v prípravnom zápase Györu s Trnavou v júli 2017 zlomeninu čelovej kosti. Museli mu ju spevniť titanovou platničkou. Na jeseň neodohral ani jeden zápas za Györ.

„Dávali sme tomu čas, predsa len išlo o zranenie hlavy. Trojročnú zmluvu s Györom sme aktuálne vypovedali a Vajda je voľný hráč. Do Podbrezovej zatiaľ prišiel na skúšku. Mal by odísť s mužstvom na sústredenie do Turecka a potom sa uvidí,“ povedal hráčsky agent Erik Neuschl.

To však nie sú všetky novinky z Podbrezovej. „Podpísali sme zmluvu s chorvátskym stredopoliarom Stjepom Nijrem, ktorý k nám prišiel zo Znojma, kde sa mu skončila zmluva,“ informoval viceprezident FK ŽP Vratislav Greško.

„Naopak, skúška dvoch Lotyšov, Liepu a Karklinša, sa u nás skončila. Jeden z nich sa ukázal v dobrom svetle, ale na jeho miesto máme hráča pod zmluvou,“ dodal Greško.