Na lyžiarskom výcviku

 

 Prvý mesiac v roku je už tradične obdobím, kedy sa žiaci prvých ročníkov Súkromnej SOŠ hutníckej ŽP zúčastňujú lyžiarskeho výcviku. Ani tento rok to nebolo inak. V dňoch od 15. do 19. januára žiaci z I.A, I.B a I.C triedy s učiteľkami a inštruktorom snoubordingu zavítali opäť do strediska Ski Tále.

Po základnom rozdelení podľa lyžiarskych zručností boli vytvorené dve lyžiarske družstvá a jedno družstvo snoubordistov. Počasie sa rozhodlo, že nám ukáže všetky svoje tváre, a tak sme za náš pobyt zažili sneženie, hustú hmlu, ale aj slnko. V priebehu týždňa sa nám podarilo absolvovať všetky plánované činnosti, vďaka čomu sa niektorí naučili lyžovať, či snoubordovať a ostatní si zdokonalili lyžiarske štýly. Najväčší pokrok zaznamenali žiaci, ktorí sa v pondelok učili prvýkrát lyžovať a v piatok zlyžovali aj náročnejšiu zjazdovku. To isté platí aj pri snoubordistoch.

Ubytovanie a stravovanie sme mali zabezpečené v hoteli Golf a v reštaurácii Stodola. Starostlivosť personálu bola výborná, rovnako ako strava. Dokonca sme jedno popoludnie strávili v rámci regenerácie v bazéne a saune v hoteli Stupka. Príjemnú spoločnosť na celom kurze nám robili žiaci a učitelia zo Súkromného gymnázia ŽP, ktorí absolvovali lyžiarsky kurz spolu s našou školou. Mali sme tak možnosť spoločne tráviť voľné chvíle. Myslím, že z tohtoročného lyžiarskeho výcviku si odnášajú nielen žiaci, ale aj učitelia množstvo zážitkov a príjemný pocit.

 

Na lyžiarskom výcviku na Táľoch sa žiaci zdokonaľovali nielen v lyžovaní, ale aj v snoubordingu.
Na lyžiarskom výcviku na Táľoch sa žiaci zdokonaľovali nielen v lyžovaní, ale aj v snoubordingu.