Medaily z majstrovstiev SR aj v bežeckom lyžovaní

 

Členovia biatlonového oddielu ŠK ŽP a.s. v závere zimnej sezóny 2018 nechali pušky odložené v sklade a zúčastnili sa pretekov Slovenského pohára a druhej časti majstrovstiev SR (M – SR) v bežeckom lyžovaní. Medzi lyžiarmi špecialistami sa naši biatlonisti určite nestratili a v korčuliarskych disciplínach vybojovali viaceré popredné umiestnenia, vrátane piatich pódiových umiestení v rámci M – SR. V pretekoch klasickou technikou sme zažili celkovú premiéru, ale sa nám aj podarilo vybojovať jedno druhé miesto z M – SR.

Prvý z dvoch súťažných víkendov prebiehal 10. – 11. marca v areáli bielej stopy na Skalke pri Kremnici. Večerné preteky pri umelom osvetlení boli takmer pre všetkých našich pretekárov absolútne prvým štartom klasickou technikou v ich športovej kariére. Vo výsledkoch sa presadil len A. Koštial, štartujúci ešte pod hlavičkou materského lyžiarskeho klubu ŠKP Levoča, ktorý získal tretie miesto. V nedeľňajších divácky populárnych pretekoch obratnosti pod názvom Cross – Country Cross, pretekári počas šprintérskeho okruhu voľnou korčuliarskou technikou prekonali viacero prekážok ako slalom, preskakovanie prekážok, lyžiarsky skok, cúvanie a ďalšie. Dekorovaní boli A. Koštial za druhé miesto, M. Remeňová tiež za druhé miesto a Z. Remeňová za tretie miesto. Naši juniori T. Sklenárík a L. Ottinger boli medzi juniormi druhý a tretí, ale v zmiešanej kategórií mužov a juniorov sa na stupeň víťazov nepostavili.

Druhý výjazd medzi bežcov na lyžiach boli preteky v rámci druhej časti M – SR, ktoré sa uskutočnili 24. – 25. marca v Areáli snov na Štrbskom Plese. Súťažný program pozostával z pretekov dvojčlenných štafiet, takzvaného tím šprintu voľnou technikou a vytrvalostných pretekov s hromadným štartom klasickou technikou. V štafetových pretekoch sme dominovali v kategórií starších dorasteniek, kde zvíťazili sestry Remeňové, ktoré zdolali trať absolútne najrýchlejšie aj medzi ženami a juniorkami. Našich juniorov v konkurencii 21 štafiet predbehli len dve čisto mužské štafety a L. Ottinger a T. Sklenárik získali výborné celkové tretie miesto. Členom víťaznej štafety bol takisto A. Koštial a medzi najlepších sa na stupňoch víťazov zaradili aj E. Tomkuliak a R. Floch v kategórii starších dorastencov.

Poslednou disciplínou v slovenskom lyžiarskom kalendári bol diaľkový vytrvalostný beh s hromadným štartom. Všetci naši pretekári podávali aj v klasickej technike úctyhodné a bojovné výkony. Pekné umiestnenia na 10 kilometrovej trati dosiahla M. Remeňová, ktorá obsadila piate miesto a A. Koštial obsadil šieste miesto. V skúške vytrvalosti na najdlhšej 30 kilometrovej trati získal T. Sklenárik po mimoriadne súťaživom výkone výborné druhé miesto a L. Ottinger piate miesto v kategórii juniorov. Naši športovci nadviazali na kvalitné výkony z biatlonu aj v bežeckom lyžovaní a preukázali tak schopnosť súťažiť a víťaziť vo všetkých podmienkach.

 

Naši biatlonisti sa nestratili ani v konkurencii bežcov na lyžiach, na snímke Lukáš Ottinger
Naši biatlonisti sa nestratili ani v konkurencii bežcov na lyžiach, na snímke Lukáš Ottinger