Remíza na domácom trávniku

 

FK Železiarne Podbrezová – 1. FC Tatran Prešov 1:1 (1:0)

Góly: 35. Djordjević – 79. Micherda

V nepriaznivom upršanom počasí a na ťažkom teréne to bol boj z oboch strán, o čom svedčí aj veľa kartových trestov. Prvá vážna šanca prišla až po polhodine hry, kedy Leško v páde medzi dvomi obrancami zakončil center do brvna. V 35. minúte sa ale fanúšikovia už mohli tešiť z gólu, keď Lazar Djordjević poslal centrovaný pas oblasťou medzi hlavou a chrbtom do siete (1:0). Do polčasu sa navyše nechal po druhej žltej vylúčiť hosťujúci obranca Udeh, túto presilovku sa nám však nepodarilo využiť. Obrovskú šancu v druhom dejstve mal Wiezik, zoči-voči Lukáčovi ale neuspel. Prišiel tak trest zo strany hostí. Po centri sprava loptu z voleja trafil Lukáš Micherda a zakončil ju mimo dosah Kuciaka. V záverečnej desaťminútovke zastavil hlavičku Kostelného náš bývalý brankár Lukáč v podstate na bránkovej čiare, body sa tak nakoniec delili.

Anton Mišovec, tréner Prešova: „Zápas môžem hodnotiť pozitívne, pretože sme väčšiu jeho časť hrali v desiatich. Oba fauly Udeha boli na kartu. Škoda, že sme neustrážili štandardku súpera, po ktorej padol gól. Neskoro sme zareagovali na loptu. V druhom polčase sme hrali v oslabení lepšie ako súper, boli sme bojovnejší a mali aj viac šancí. Vyrovnali sme pekným gólom a mohli sme aj vyhrať. Kondične sme boli dobre pripravení a hráčom musím poďakovať, že aj v desiatich dokázali súpera pritlačiť a vypracovať si gólové možnosti.“

Marek Fabuľa, tréner Podbrezovej: „Nesúhlasím s hodnotením prešovského trénera, netrafil sa tým, že mali veľa šancí. My sme dobre vstúpili do zápasu, prvý polčas sme mali pod kontrolou, dali sme gól a plus súper dostal červenú kartu. Druhý polčas nám nesadol, chýbal nám pokoj, niektorí hráči podcenili situácie a súper sa chytil. Wiezik mal však milión percentnú šancu, mohol zápas uzavrieť a bolo by vybavené. Mrzia ma i nevyužité štandardky, nedokázali sme loptu pred bránkou doklepnúť. Škoda, že sme neustrážili nedbanlivým počinom gólovú situáciu hostí, preto sa body delili. Remíza je napokon spravodlivá.“

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Krivák, Djordjević, Turňa (87. Bilić) – Baez, Kostelný – Bernadina (80. Breznaník), Tereščenko (57. Njire), Leško – Więzik.

1. FC Tatran Prešov: Lukáč – Bartek, Luberda (66. Prikryl), Udeh, Petko – Micherda, Dzurík, Keresteš, Katona (72. Kraľovič) – Gatarić, Streňo (83. Hošek).

 

V nepriaznivom počasí sme bojovali o každú loptu. Foto A. Nociarová
V nepriaznivom počasí sme bojovali o každú loptu. Foto A. Nociarová