Ligu majstrov v Podbrezovej ovládli nemecké družstvá

Logo ŽPKolky

PODBREZOVÁ TRETIA

V prvý aprílovýken sa v Podbrezovej uskutočnil 16. finálový turnaj Ligy majstrov v kolkoch, v kategóriách žien a mužov, za účasti 8 najlepších klubových družstiev z Európy, s názvom Final four 2017 Podbrezová.

V oboch kategóriách sa z víťazstva radovali nemecké družstvá, keď sa z titulu v kategórii žien tešili kolkárky SKC Victoria Bamberg a v mužskej kategórii vyhrali kolkári SKV Rot Weiss Zerbst. Kolkári Podbrezovej skončili na 3. mieste, čím o jeden stupienok vylepšili svoje umiestnenie z minulého roka a mohli sa radovať zo zisku bronzových medailí.

Mužstvo kolkárov ŽP Šport po zisku tretieho miesta v tohtoročnom Final four Ligy majstrov. 
Mužstvo kolkárov ŽP Šport po zisku tretieho miesta v tohtoročnom Final four Ligy majstrov.     Foto: I. Kardhordová

Ženy

V semifinálových zápasoch rakúsky obhajca BBSV Wien nedal šancu chorvátskej Mlake Rijeke a zvíťazil presvedčivo 8:0. V zápase padli aj 3 rekordy kolkárne, keď 2 vytvorili sestry Wiedermannové v jednotlivcoch a 1 v súčte celého družstva. V druhom zápase si hráčky Bambergu poradili so slovinským Celje taktiež vysoko 7:1. V nedeľňajšom zápase o 3. miesto porazilo slovinské Celje Mlaku Rijeku 7:1 a získalo bronzové medaily. Vo finále sa opakoval súboj z pred roka, tentokrát však lepšie zahrali hráčky Bambergu a po víťazstve 7:1 nad BBSV Wien, sa tešili zo zisku titulu Ligy majstrov. Victoria Bamberg navyše vylepšila rekord kolkárne zo soboty, s výkonom 3 748 bodov a pridala aj  jeden rekord v podaní Ines Maričič v jednotlivcoch.

Muži

V prvom semifinále na seba narazili maďarský Szeged a chorvátsky Zaprešić. Po lepšom začiatku Chorvátov zápas Maďari v druhej polovici rýchlo otočili a mohli sa radovať z postupu do finále, po víťazstve 6:2. V druhom semifinále nastal očakávaný súboj nemeckého šampióna zo Zerbstu proti domácej Podbrezovej. Vo vyrovnanom zápase videli diváci v zaplnenom Dome športu ŽP napínavý zápas až do posledných hodov, ktoré nakoniec tesne rozhodli o víťazstve Zerbstu 5:3. V súboji o 3. miesto narazila Podbrezová na chorvátsky Zaprešić. Po zlepšenom výkone sa domáci hráči mohli radovať z víťazstva 5,5:2,5 a  zo zisku bronzových medailí. Vo finále sa proti sebe postavili družstvá Szegedu a Zerbstu. V prvej časti zápasu zahral najlepšie Robert Ernješi zo Szegedu 690 bodov, čo bol aj najvyšší výkon celého turnaja. Súperi zo Zerbstu však držali latku veľmi vysoko, keď až dvaja hráči v prvej časti prekonali hranicu 670 bodov. V závere potvrdil víťazstvo Zerbstu výborným výkonom nestarnúci Boris Benedik, ktorý 672 bodmi prispel k zisku titulu Ligy majstrov pre rok 2017 (672 bodov). Zerbst porazil Szeged celkovým skóre 6:2.