Sklenárik v Osrblí nenašiel premožiteľa

 

Slovenský Viessmann pohár v biatlone pokračoval 13. a 14. januára 2018 druhým kolom v Osrblí. Našim biatlonovým reprezentantom sa opäť darilo. Tomáš Sklenárik nadviazal na výborné výkony, keď dokázal predĺžiť víťaznú šnúru a pripísal si víťazstvá z rýchlostných pretekov a pretekov s hromadným štartom. V aktuálnej sezóne je to už jeho tretie a štvrté víťazstvo v kategórii starších dorastencov.

Tomáš Sklenárik v Osrblí suverénne ovládol rýchlostné preteky i preteky s hromadným štartom.
Tomáš Sklenárik v Osrblí suverénne ovládol rýchlostné preteky i preteky s hromadným štartom.

Medzi dekorovanými športovcami v dorasteneckých kategóriách boli aj ďalší členovia Oddielu biatlonu ŠK Železiarne Podbrezová: L. Ottinger, M. Remeňová, Z. Remeňová a A. Smarkoňová. Menovaní získali 7 pódiových umiestnení s bilanciou 2x 1. miesto, 2x 2.miesto a 3x 3.miesto. Len tesne za stupňom víťazov zaostal A. Koštial. Naši pretekári vo svojich kategóriách zaznamenali najrýchlejšie bežecké časy v podaní T. Sklenárika a M. Remeňovej, ktorých stíhali L. Ottinger a Z. Remeňová a previedli tak pútavé športové súboje v železiarenských farbách.

Vo februári nás budú najúspešnejší mládežníci zastupovať na viacerých medzinárodných podujatiach. Najvýznamnejšie budú Majstrovstvá Európy juniorov v slovinskej Pokljuke (30. januára – 4. februára 2018), kde sa v juniorskom reprezentačnom družstve predstavia T. Sklenárik a L. Ottinger. Sestry Remeňové pocestujú spolu s trénerom P. Kazárom do francúzskeho Grenoblu na medzinárodné školské majstrovstvá v zimných športoch – Zimnú gymnaziádu (5.-10. februára 2018). Medzi mladšími dorastencami sa v českom Letohrade predstaví A. Koštial v pretekoch Olympijských nádejí krajín V4 (16.-18. februára 2018).

Výsledkový servis: Dorastenci 16-17 r. A. Koštial 4. a 5. miesto, R. Floch 8. a 8. miesto, E. Tomkuliak 12. a 7. miesto; Dorastenky 16-17 r. A. Smarkoňová 3. a 5. miesto; Dorastenci 18-19 r. T. Sklenárik 1. a 1. miesto, L. Ottinger 2. a 3. miesto; Dorastenky 18-19 r. M. Remeňová 3. a 5. miesto, Z. Remeňová 5. a 2. miesto, M. Wágnerová 6. a 10. miesto; Muži 22-39 r. P. Seifert 5. miesto.