Hlavným cieľom futbalistov Podbrezovej je hrať Fortuna ligu aj o rok

 

 

športový manažér PaedDr. Michal BudovecFutbalisti FK Železiarne Podbrezová začali hneď na začiatku roka 2018 naplno zarezávať v príprave na jarnú časť Fortuna ligy. Zverenci trénera Mareka Fabuľu po jeseni prezimovali na 10. mieste, keď v 19-tich zápasoch získali 14 bodov, s celkovým skóre 14:36. O plánoch a ambíciách v jarnej časti sezóny sme sa rozprávali so športovým manažérom PaedDr. Michalom Budovcom.

V pondelok 8. januára ste začali prípravu na jarnú časť Fortuna ligy. Aké máte ambície pred štartom tejto časti sezóny?

Našim cieľom je hrať Fortuna ligu aj nasledujúci ročník, takže tým je myslím povedané všetko.

Prvý prípravný zápas ste odohrali v utorok 16. januára doma s mužstvom FK Pohronie Žiar nad Hronom. V zasneženom počasí zápas skončil prehrou nášho celku 1:3. Ako hodnotíte zápas a výkon celého mužstva?

Bol to náš prvý prípravný zápas, v ktorom tréner rozdelil družstvo na dve partie, takže každý hráč odohral minimálne 45 minút. V obidvoch polčasoch sme v zápase mali hernú prevahu, ale paradoxne, my sme naše šance nevyužili a súper nám, naopak, zo štyroch šancí strelil tri góly. Ale v týchto prvých prípravných zápasoch nejde ani tak o výsledok, ako o to, aby všetci hráči mali zápasové zaťaženie a tréneri mali možnosť vyskúšať si nových hráčov, či už z akadémie alebo pozvaných na skúšku.

Mužstvo opustili niektorí hráči, napríklad Martin Válovčan, Patrik Lukáč či Kamil Kuzma. Medzi posilami je, naopak, bývalý útočník Tatrana Prešov Poliak Jakub Wiezik. Čo si sľubujete od tohto futbalistu?

Jakub je hrotový útočník a pokúsi sa nahradiť zraneného Andreja Rendlu, aj keď to bude mať, vzhľadom na Andrejove kvality, náročné. Jakub sa nám typologicky hodí do herného systému a veríme, že sa bude presadzovať aj strelecky.

Plánujete do začiatku jarnej časti získať ešte nejakú posilu do mužstva?

Momentálne sme doplnili brankársky post a pozíciu útočníka. Snažíme sa doplniť káder ešte o jedného stopéra a tvorivého stredového hráča.

V prípravných zápasoch dávate možnosť zahrať si aj viacerým mladým a perspektívnym hráčom. Počítate s niektorými z nich aj do ligových zápasov alebo vsadíte viac na skúsenejších hráčov?

Toto je otázka skôr na trénera, ale čo sa týka filozofie klubu, tak chceme zapracovávať mladých hráčov z našej akadémie do zostavy A družstva, ale určite to musí byť vyvážené aj skúsenými hráčmi.

Text pod foto 8/b: V prvom prípravnom zápase naši futbalisti podľahli v zasneženom počasí súperovi FK Pohronie Žiar nad Hronom 1:3, v ďalšom zápase sa tešili z výhry 5:2 nad mužstvom MFK Lokomotíva Zvolen.

 V prvom prípravnom zápase naši futbalisti podľahli v zasneženom počasí súperovi FK Pohronie Žiar nad Hronom 1:3
V prvom prípravnom zápase naši futbalisti podľahli v zasneženom počasí súperovi FK Pohronie Žiar nad Hronom 1:3, v ďalšom zápase sa tešili z výhry 5:2 nad mužstvom MFK Lokomotíva Zvolen.