Po záverečných skúškach obrábačov kovov

Svoje rozhodnutie by nemenili ani dnes

 

Logo SSOSH ŽPDňa 23. júna  ukončilo záverečnými  skúškami štúdium v učebnom odbore obrábač kovov pätnásť  žiakov Súkromnej strednej odbornej školy hutníckej Železiarní Podbrezová.  Slávnostný akt preberania výučných listov sa konal za prítomnosti skúšobnej komisie a členky Predstavenstva a personálnej riaditeľky  ŽP Ing. Márie Niklovej. Riaditeľ školy Ing. Ivan Majer  absolventom zablahoželal k úspešnému zavŕšeniu štúdia.  Ing. M. Niklová, okrem iného,  povedala: „Budeme veľmi radi, ak zostanete u nás pracovať a ak budete mať záujem, môžete si zvýšiť kvalifikáciu popri zamestnaní.“ Absolventi dostali pamätné listy a úspešní reprezentanti školy Michal Kamenský a Denis Zaplatilek aj ďakovné listy s darčekmi. Trieda získala 500 eurovú finančnú odmenu, venovanú predsedom Predstavenstva ŽP Ing. Vladimírom Sotákom za víťazstvo v súťaži „V zmysle Štatútu motivácie k bezpečnosti a ochrane majetku školy“.

Úspešným absolventom zablahoželala členka predstavenstva a personálna riaditeľka M. Niklová. 
Úspešným absolventom zablahoželala členka predstavenstva a personálna riaditeľka M. Niklová. Foto: I. Kardhordová

 

Úspešných absolventov III. D triedy sme sa opýtali: „Bolo správne vaše rozhodnutie učiť sa v danom odbore a aké bude vaše ďalšie uplatnenie?“

 

Jakub ZACHAR

Jakub ZACHAR

– Myslím, že som si vybral dobre, bavilo ma to, v škole sa mi páčilo, idem robiť do valcovne bezšvíkových rúr.

 

 

 

 

Robert MUŠUKA

Robert MUŠUKA

– Šiel by som zase sem. Baví ma to, bez triednej učiteľky Vlasty Kyseľovej by som to však určite nezvládol. Idem robiť do valcovne bezšvíkových rúr a už sa teším.

 

 

 

Denis NIKOLAJ

Denis NIKOLAJ

– Moje rozhodnutie bolo správne a asi by som sa tak rozhodoval znova. Spoznal som tu dobrých ľudí, dobrých majstrov, bolo tu fajn. Aj ja idem do valcovne bezšvíkových rúr, aspoň si už zarobím nejaké peniaze.

 

 

 

Dominik FAČKA

Dominik FAČKA

– Baví ma to, zasa by som sem šiel. Páčilo sa mi tu. Splnilo sa mi moje predsavzatie, v pohode bola škola aj prax… Robiť idem do centrálnej údržby.