Hodnotenie sezóny očami prezidenta FK ŽP a.s. Júliusa Kriváňa

Aj s užším kádrom sa dá urobiť výsledok

 

Hodnotenie sezóny očami prezidenta FK ŽP a.s. Júliusa Kriváňa Ako hodnotíte piate miesto v lige? Mimochodom, najlepšie za tri sezóny účinkovania v najvyššej súťaži, po 11. a 8. mieste.

-Určite pozitívne. Na začiatku sme chceli udržať aspoň predchádzajúce ôsme miesto alebo sa mierne zlepšiť. Podaril sa nám dobrý posun dopredu. Z tohto pohľadu teda spokojnosť. V ďalšom ročníku to bude asi zložitejšie obhájiť, ale nebojíme sa toho. Uvidíme, čo prinesie nový systém v lige, myslíme si, že spravodlivejší. Keďže sme skončili v prvej šestke, podľa starého by sme mohli hrať prvý raz viac zápasov doma, ale my sme vždy vraveli, že starý nebol spravodlivý.

 

Logo Futbalový klub Železiarne Podbrezová

Máte za sebou rozprávkovú jeseň, ale jar bola zlá. Prečo podľa vás také rozdiely?

-Rozprávka to bola v prvých desiatich zápasoch, keď sme neprehrali. Potom sme prehrali, doma remizovali s Prešovom. Koniec jesene niečo naznačoval. Na jeseň sme mali aj kúsok šťastia. Predovšetkým však naša obrana bola pevná a dobre chytal Kuciak. Káder bol úzky, na jeseň sa nám vyhýbali zranenia, čo už neplatilo na jar. Zimná príprava bežala veľmi dobre, ale následné zranenia a úzky káder zapríčinili, že sme jar zle rozbehli a už sa to s nami ťahalo. Špekulovať, či by sa to skončilo lepšie, keby sme skôr menili trénera, to je skôr hypotéza ako potvrditeľný

fakt. To, čo odviedli Fabuľa s asistentom Guzom, bolo veľké dielo. Na konci sme sa

s nimi dostali do prieku, keď si nechceli uznať niektoré veci. Stále sa odvolávali na zranenia a úzky káder, čo je síce pravda, ale niektoré výkony a príprava na zápas neboli optimálne. To nás stálo účasť v Európe. 

 

 Kto a za čo si z vášho klubu a mužstva zaslúži pochvalu?

-Tréneri za robotu, ktorú odviedli a z hráčov? Na jeseň celé mužstvo a predovšetkým obrana.

 

Kto si naopak zaslúži kritiku?

-Vážnu kritiku nechcem vysloviť. Nie je to tak, že by sme mali na niekoho ťažké srdce. Fakt, že nedávame góly, je u nás už dlhodobá záležitosť.

 

V čom by mala byť pre vás poučná táto sezóna?

-V tom, že aj s užším kádrom sa dá urobiť výsledok – pokiaľ sa tím dá dokopy a ťahá spolu s realizačným tímom.

 

O rozhodujúci gól sa svojou aktivitou zaslúžil náš bývalý hráč Peter Gál-Andrezly
O rozhodujúci gól sa svojou aktivitou zaslúžil náš bývalý hráč Peter Gál-Andrezly (na foto I. Kardhordovej vpravo)