Zemplín nám vrátil prehru s úrokom

Logo Futbalový oddiel ŽP Šport PODBREZOVÁ

 

Úspešná jeseň prebiehajúceho súťažného ročníka ostáva v roku 2017 ďaleko za očakávaniami a posledný domáci zápas „zarezal“ našich futbalistov nielen výsledkovo, no najmä psychicky. Pohľad na zvesené hlavy, nervozita na kopačkách pri každom dotyku s loptou a konečný výsledok dal za pravdu slovám nášho brankára, že: „… futbal nám ukazuje druhú tvár“. Štvrtá prehra v rade za sebou nás posunula už na štvrté miesto v tabuľke, a tak sa vidina pohárovej Európy trošku vzďaľuje, no do konca súťaže ešte ostáva niekoľko stretnutí a všetko je otvorené. Hráči sa potrebujú chytiť dobrým výsledkom, žiaľ, zbytočná nervozita im zväzuje nohy a prílišné chcenie zisku potrebných bodov, paradoxne, vždy posadí na koňa súpera. Po odstúpení Myjavy v tomto ročníku zo súťaže nik nevypadáva, a tak hrajú mužstvá zo strednej, či nižšej časti tabuľky otvorený futbal. To dokázali aj hráči zo Zemplína, ktorí Podbrezovčanom vrátili domácu prehru 1:3, z novembra 2016, a užili si „veľkonočné víťazstvo“ v Zelpo aréne.

 

ŽP Futbal - MFK Zemplín Michalovce
Michalovce nám počas veľkonočných sviatkov vrátili prehru z jesene. V novembri sme dvomi gólmi Šafranka a jedným Breznaníka vyhrali 1:3, v jarnej časti nám spomínaní strelci v zostave chýbajú.  Foto: I. Kardhordová

FO ŽP Šport Podbrezová – MFK Zemplín Michalovce 1:4 (0:1)

Góly: 54. Kupčík – 43. Viazanko (vl.), 67. Žofčák (11m), 72. Žofčák, 76. Danko.

 

Domáci duel sme proti Michalovciam nezačali dobre a po zmätkoch v obrane sme hosťom ponúkli dve šance na skórovanie. Súperovu bránu sme vážnejšie nedokázali ohroziť ani z priamych, či rohových kopov, ktoré nás na jeseň zdobili. Šťastena sa však od nás v roku 2017 odvracia, čo potvrdil teč Miroslava Viazanka, tesne pred polčasovým hvizdom, a tak šli hostia do jednogólového vedenia. „Vstúpili sme do zápasu nervózne, lopta bola pre mojich zverencov príťažou, všetko nám trvalo dlhšie. Nepríjemný bol najmä vlastný gól pred polčasom. Opäť sa dostavili hrubé individuálne chyby, z výstrah z prvého polčasu sme sa nepoučili ani v druhom,“ povedal po zápase hlavný tréner  Marek Fabuľa. Do začiatku druhého dejstva nastúpili „Železiari“ ako vymenení, okamžite súpera zatlačili a dostávali sa do šancí. Veľmi dobré hlavičkové možnosti mali hlavne Patrik Vajda a Ľuboš Kupčík. No a práve kapitánovi nášho mužstva sa po rohovom kope podarilo vyrovnať na 1:1. Vzápätí nás však schladil hlavný rozhodca nariadením pokutového kopu a Michalovce šli opäť do vedenia. „Nemali sme čo stratiť, druhý polčas sme museli pritlačiť. Mali sme dobrý tlak, ale smola, že sme z penalty dostali ďalší gól,“ konštatoval strelec nášho jediného gólu Kupčík. To však nebolo všetko a chybu Djordjevića v našej šestnástke  potrestal skúsený Igor Žofčák. Na konečných 1:4 upravil striedajúci Danko, ktorý prestrelil Kuciaka. Náš gólman sa po zápase pridal k hodnoteniu: „Futbal nám ukazuje tú druhú tvár. Na jeseň sme videli tú krajšiu a teraz takú škaredú. Prvé tri góly, ktoré nám súper dal, sme si strelili sami. Michalovce nás žiadnym pričinením nedostali pod tlak, môžeme si za to sami, pretože hráme tak, ako hráme. Chýb bolo veľmi veľa. Mohli si vybrať, ktoré chcú potrestať. Futbal sa nedá hrať tak, ako ho teraz hráme my. Momentálne sme spadnutí a neostáva nám nič len sa zdvihnúť. Verím, že sa nám to čo najskôr podarí a ešte zabojujeme.“  K optimizmu sa pridal aj hlavný tréner mužstva, ktorý na tlačovke povedal: „Každý sa musí zamyslieť, akým smerom sa vydá. Robili sme veci, ktoré sú pre mňa nepochopiteľné. Neviem, či budeme musieť trénovať viacej alebo niečo vymyslieť, aby chlapci dokázali zvládať svoj vnútorný tlak, ktorý si pravdepodobne sami pripustili a z toho chcenia vznikajú pravdepodobne tie chyby. Výsledky na jar sú pre nás bolestivé, ale je to pre nás obrovská škola. Verím, že ten boj už dobojujeme k spokojnosti všetkých.“

FO ŽP Šport: Kuciak – Turňa, Krivák, Kupčík, Djordjevič – Vajda, Podio (46. Kuzma) – Viazanko, Kochan, Polievka (46. Bernadina) – Mikuš.

MFK Zemplín: Macej – Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák – Grič – Žofčák (84. Vajs), Dimitriadis, Turík (61. Danko), Koscelník (65. Regáli) – Kushta.

Michalovce nám počas veľkonočných sviatkov vrátili prehru z jesene. V novembri sme dvomi gólmi Šafranka a jedným Breznaníka vyhrali 1:3, v jarnej časti nám spomínaní strelci v zostave chýbajú.  Foto: I. Kardhordová

 

AS Trenčín – FO ŽP Šport Podbrezová 2:0 (1:0)

Góly: 11. Paur, 65. Janga.

 

Ani na šiesty pokus sa Podbrezovej v jarnej časti nepodarilo zvíťaziť. Po troch remízach – s  Dunajskou Stredou, Ružomberkom a Žilinou,  prišla domáca prehra so Spartakom Trnava, potom sme nestačili na Slovan a v 26. kole prehrali futbalisti ŽP Šport s úradujúcim majstrom z Trenčína. Domáci mali veľmi dobrý vstup do stretnutia. Už v 5. minúte musel brankár Martin Kuciak hasiť snahu útočníka Paura, lenže o šesť minút neskôr, v rovnakom mikrosúboji, už náš brankár ťahal za kratší koniec. Záložník hostí poslal loptu do siete prudkou hlavičkou po rohovom kope a otvoril skóre stretnutia. V 17. minúte mohol pridať druhý gól Gruzínec Beridze, no opečiatkoval tyč Kuciakovej brány. V 31. minúte sa dvaja Trenčania dostali do prečíslenia, lenže Kvocera zobral zakončenie na seba, s čím si Kuciak dokázal poradiť. „Železiari“ sa do šancí dostávali len zriedka. Jednu zaujímavú mal k dispozícii Migaľa, no Klooster ho vytlačil z ideálnej streleckej pozície, a tak mal Šemrinec, v bránke domácich, uľahčenú pozíciu. Chvíľu na to sa Polievka po súboji s Kleščíkom dostal do úniku na bránu Trenčína, lenže jeho zakončenie bolo vystihnuté. Po hodine našiel Mikuš ideálne Polievku, no ten hlavou trafil pred bránou stojaceho Abdula. Okamžite na to prišla kontra ťahaná Beridzem. Kuciak zabránil gólu po jeho strele a  následnej dorážke Jangu. „Náš vstup do stretnutia nebol ideálny. Prvých dvadsať alebo dvadsaťpäť minút bolo dosť zakríknutých. Istým spôsobom sme si pýtali facku. Tá nám však pomohla, pretože ďalší priebeh bol presne taký, aký sme chceli a ako sme tu chceli hrať,“ hodnotil úvod zápasu hlavný tréner Marek Fabuľa. Podbrezová v druhom polčase zlepšila herný prejav, paradoxne inkasovala druhýkrát. Po centri Beridzeho nechytateľne zakončil Rangelo Janga. Podbrezovčania sa nedokázali presadiť ani z pokutového kopu, ktorý po faule na Mikuša zahral Podio. Šemrinec jeho strelu vystihol a Argentínčan následne z dorážky netrafil bránu. „Myslím si, že dnes sme videli na slovenskú ligu nadštandardný zápas. Oba tímy prispeli k tomu, že futbal mal tempo. Chceli sme byť odvážni, nepríjemní a agresívni. Vysoký pressing sa dostavil až po prvom góle. Keď sme sa ale nadýchli k tomu, aby sme ten zápas zvrátili, tak sme dostali druhý gól. Našim hráčom slúži ku cti, že nezložili zbrane a išli do poslednej minúty na dno svojich síl. Urobili maximum pre to, aby sme zápas zvrátili, skorigovali výsledok a dali kontaktný gól. Bývajú aj takéto zápasy. Momentálne sme vo fáze, kedy ani penalta nie je pre nás výhoda,“ konštatoval kouč „Železiarov“.

AS Trenčín: Šemrinec – Skovajsa, Lawrence, Kleščík, Klooster – Paur (87. Šulek), Ubbink, Zubairu – Kvocera (80. Klooster), Beridze – Janga.

FO ŽP Šport: Kuciak – Migaľa (79. Kupčík), Krivák, Vajda, Djordjevič – Podio, Kochan – Viazanko, Kuzma (46. Polievka), Bernadina – Mikuš.

 

Z podkladov www.zpfutbal.sk spracoval M. Jančovič