Podbrezová zvíťazila v Interlige!

Logo ŽPKolky

 

Muži Kolkárskeho oddielu ŽP Šport sa stali historicky prvými víťazmi medzinárodnej česko-slovenskej súťaže a zároveň aj majstrami Slovenska v družstvách. Podbrezová uspela vo všetkých 22 kolách a získala zlaté medaily, pred druhými Rokycanmi (CZE) a treťou Trstenou. V jednotlivcoch sa najviac darilo Zavarkovi (priemer 688 bodov), druhý skončil Tepša (646) a tretí Jasenský z Interu Bratislava (640). Kolkári podbrezovského ŽP Športu sa tak kvalifikovali na Svetový pohár pre rok 2017, ktorý sa uskutoční na prelome septembra a októbra v českom meste Blansko.

Interliga Muži
Horný rad zľava: tréner Miloš Ponajvič, Bystrík Vadovič, Daniel Tepša, Martin Kozák, Vilmoš Zavarko a masér  Milan Dziad, dolný rad zľava: Tomáš Pašiak, Peter Nemček, Erik Kuna, Milan Tomka

Aj v najvyššej slovenskej  súťaži mužov aj žien zvíťazili naše družstvá. V mužskej časti zaznamenala rezerva Podbrezovej z 22 zápasov iba 2 prehry a s veľkým náskokom získala prvenstvo pred druhým Tatranom Spišská Nová Ves a tretím FTC Fiľakovo.

 

Ženám sa podarilo obhájiť minuloročný titul, ktorým si zabezpečili právo účasti na Svetovom pohári 2017. K titulu majsteriek Slovenska pridali aj víťazstvo v Slovenskom pohári.

Interliga Podbrezová - ženy
Horný rad zľava: Nikola Tatoušková, Dominika Kyselicová, Eva Bábelová, Dana Klubertová, dolný rad zľava: Kristína Diabelková, Janka Poliaková, Katarína Micanová, Dominika Skalošová