Mladí podbrezovskí kolkári súčasťou medzinárodného kempu

Výprava našich kolkárov v chorvátskom meste Otočac. Zľava: tréner M. Ponjavić, Š. Sabová, D.Mócová, A. Balco, N. Poliaková, L. Oszagyanová a tréner mládeže D. Móc. Foto: ŠK ŽP

 

V chorvátskom meste Otočac sa v rámci projektu POSACYP uskutočnil kolkársky kemp mládeže za účasti reprezentačných výberov Chorvátska, Česka, Slovinska a Srbska. Zúčastnili sa ho aj nádejní mladí hráči Kolkárskeho oddielu ŠK Železiarne Podbrezová.

Mládežníci nášho klubu sa na tomto podujatí prezentovali veľmi dobrými výkonmi. Boli úspešní nielen vo fyzických a kolkárskych testoch, ale aj vo všetkých disciplínach (tandem mix, šprint, single a kombinácia).
Andrej Balco k zlatej medaile za fyzické testy pridal bronz zo šprintu a tiež z mixu. Naďa Poliaková ovládla finále jednotlivkýň, ku ktorému pridala tri bronzy z kombinácie, šprintu a fyzických testov. Kompletnú zbierku medailí získala Daniela Mócová, ktorá si z Chorvátska odniesla zlato zo šprintu, striebro z kombinácie a bronz z finále. S dávkou šťastia sa k medaile dostala aj Lucia Oszagyanová, ktorá získala bronz v šprinte. Naopak, šťastie nemala naša najmladšia hráčka Šarlota Sabová, ktorá sa počas medzinárodného kempu mládeže zranila.