Editoriál

Začína sa jeseň. Nie, nepomýlili sme si mesiace v kalendári a ani sme neutrpeli ujmu po predošlých horúcich dňoch. Máme na mysli futbalovú. Tá odštartuje už tento víkend. Naša najvyššia súťaž otvorí svoje brány po krátkej letnej prestávke. Hráči počas nej niekoľko dní oddychovali, ale najmä zaberali v príprave na nový ročník. Platí to aj o futbalistoch FK Železiarne Podbrezová. Celý kolektív, ale i tréneri či funkcionári sa už nevedeli dočkať. Veď železiari sú nováčikom Fortuna ligy, čakajú ich atraktívne zápasy a začínajú naozaj zostra.

Už v sobotu privítajú v Zelpo aréne majstrovský Slovan. Bezpochyby ide o športový sviatok a pre fanúšika príťažlivý duel. Pozornosť si však nezaslúžia len súperi, ale najmä naši hráči. Tí urobili za rok obrovský progres a najvyššia súťaž je pre nich najkrajšou odmenou za mesiace driny. Nečaká ich nič ľahké, ale chlapci sú pripravení. Odhodlaní bojovať za podbrezovské farby a robiť radosť nám, fanúšikom. Poďme ich v tom podporiť. Zaslúžia si naše uznanie a aj zničené hlasivky po fandení. Vážme si, že na Horehroní máme klub, ktorý sa bude konfrontovať so Slovanom, Trnavou, Žilinou či Dunajskou Stredou.

Tešme sa na atraktívne merania síl a povzbuďme chlapcov. Jeseň je tu a bude horúca. A nielen čo sa počasia týka. Ťažké zápasy čakajú a s nimi aj nové výzvy. Iba spolu môžeme kráčať za víťazstvami. Fortuna liga, vitaj späť v Podbrezovej!