Tréningový proces v čase pandémie

 

Najmladší futbalisti sa nevedia dočkať návratu na futbalové ihriská. Foto: I. Kardhordová
Najmladší futbalisti sa nevedia dočkať návratu na futbalové ihriská

 

Pandémia koronavírusu výrazným spôsobom prehovorila do tréningového procesu v celom športovom svete. Výnimkou nie je ani akadémia FK Železiarne Podbrezová.
Hráči naprieč celou akadémiou dostali individuálne tréningové plány na dlhodobejšie obdobie, ktorých cieľom je pripraviť hráčov tak, aby sa do tréningového procesu vrátili silnejší, vytrvalejší a aby schopnosti, ktoré môžu ovplyvniť domácim tréningom, posunuli na vyššiu úroveň.

Výnimkou nie sú ani naši najmladší hráči v prípravkách. Pod vedením koordinátora prípraviek Romana Švidraňa dostávajú nádejní futbalisti týždenné tréningové plány, ktoré sú zamerané predovšetkým na rozvoj individuálnych schopností jednotlivých hráčov.

Vďaka ochotným rodičom, ktorí si svoje ratolesti nahrávajú na mobilné telefóny a posielajú ich trénerom jednotlivých kategórii, si môžu tréneri odkontrolovať plnenie tréningových plánov. Motiváciou pre deti môže byť aj fakt, že najlepšie videá uverejňujeme na oficiálnej facebookovej a instagramovej stránke klubu.

Aj touto cestou sa chceme poďakovať rodičom a našim hráčom za usilovnosť a ochotu na sebe pracovať aj v domácich podmienkach. Všetci pevne veríme, že sa už čoskoro budeme môcť stretnúť na futbalových ihriskách.