Žijú medzi nami

Len poctivou prácou dosiahnete úspech

V kolektíve ŽP GROUP máme spolupracovníkov s rôznymi záľubami. Pred dvoma rokmi sme vám predstavili Milana Patáka zo ŽP EKO QELET – pobočky v Nitre, ktorý má netradičnú vášeň.

Desiatky rokov sa venuje chovateľstvu holubov. Za rok 2015 získal titul majster Slovenska a považoval to za maximum, čo môže človek v živote dosiahnuť. Jeho životným krédom sa stalo, že koľko energie a času do tejto záľuby vloží, toľko sa mu musí vrátiť v podobe výsledkov. „Vždy si predstavím váhy, koľko na jednu stranu dám, toľko od nich očakávam na druhej strane“, povedal pán Paták. Uplynulo niekoľko mesiacov a opýtali sme sa ho, ako sa mu darí. „Po majstrovi Slovenska za rok 2016 som získal siedme miesto, nebolo sa čím chváliť“, povedal nám skromne do telefónu. My sme sa však dozvedeli, že za rok 2017 sa opäť je čím chváliť a  tak mu blahoželáme k druhému miestu na majstrovstvách Slovenska a v súťaži jednotlivcov za titul „Národné eso Slovenska“ pre jeho holuba, ktorý bude reprezentovať Slovensko na európskej výstave v Trenčíne 27. januára 2018.

„Moje kvalitné holuby zažiarili a odvďačili sa mi za úsilie, ktoré som im venoval. Moja rovnica vyšla a teším sa už na ďalší rok 2018“, konštatoval šťastný Milan Paták.  „Ako čakateľ dôchodku prehodnocujem svoje priority a postoje k práci a k životu. Som nesmierne šťastný, že som opäť dokázal svojich holúbkov pripraviť najlepšie ako som len mohol a odvďačili sa mi za to. Znamená to, že len poctivou prácou v zamestnaní alebo pri koníčkoch,  dosiahnete úspech. Želám všetkým spolupracovníkom ŽP GROUP krásne sviatky a veľa úspechov do nového roku 2018