* vianočná anketa * vianočná anketa * vianočná anketa * vianočná anketa

Krásne Vianoce prajeme vám všetkým…

 Vianoce Železiarne Podbrezová   

Opýtali sme sa:

  1. Podieľate sa aj vy na štedrovečerných prípravách?
  2. Spomeniete si, ktorý vianočný darček bol pre vás doposiaľ najkrajší?
  3. Keby ste mali tú moc, koho by ste si pričarovali k štedrovečernému stolu?

 

Ing. Slávka TRAJTEĽOVÁ, ŽP Informatika s.r.o.Ing. Slávka TRAJTEĽOVÁ, ŽP Informatika s.r.o.

1. – Na Vianoce sa teším každý rok ako malé dieťa. Mám rada tú vzácnu jedinečnú atmosféru. A vždy urobím všetko, čo je v mojich silách, aby Vianoce v našej rodine boli také ako majú byť, pokojné,  príjemné, v súlade s tradíciami a pritom čarovné. Všade krásne čisto, vôňa ihličia, koláčikov a kapustnice, tak to musí byť. Na Štedrý deň okolo obeda sa u nás vždy stretneme celá moja rodinka, mama a súrodenci s deťmi, zaprajeme si veselé sviatky, posedíme, potešíme sa spolu, vymeníme koláčiky, bratia prinesú betlehemské svetlo, domáce klobásky   a mama tradičný vianočný kysnutý koláč.  Vianočné koláčiky a štedrovečerné menu (med a oblátky, vianočná kapustnica s údeninkou a hubami, opekance, zemiakový šalát, ryba/buď filé, pečený pstruh, alebo kapor a po polnoci údeninka), pripravujem každý rok. Pomáha samozrejme celá rodinka.  Posledné tri roky sme mali Vianoce slovensko-nemecké, keďže sa dcéra vydala do Nemecka. Zať je veľmi vtipný človek, takže spoločná príprava štedrovečerného menu bola vcelku zábava. No a tento rok sa chystá pomáhať aj tri a polročný vnúčik .

2. – Neviem povedať, ktorý bol najkrajši, pretože každý rok ma niekto veľmi príjemne poteší a prekvapí. Ale asi najväčšiu radosť mám, keď sa mne podarí „rozsvietiť Vianoce Železiarne Podbrezovásvetielka radosti“ v očiach blízkych pri vianočnom stromčeku.

3. –  No, keby som ozaj mala tú moc  , tak si pričarujem k štedrovečernému stolu otca a starých rodičov. Boli to pre mňa skvelí ľudia, veľmi pracovití, múdri a ľudskí. Ich prítomnosť vždy prinášala „teplo“ do medziľudských vzťahov.

 

Pavol ČernákPavol Černák, valcovňa rúr

1. – Áno, každý rok pomáham manželke s prípravami na Vianoce. Spolu vyberáme darčeky a na Štedrý deň robíme všetky prípravy na večeru spoločne. Voľakedy som zabíjal aj kapra, teraz už uprednostňujeme skôr rezne.

2. – Mojím najkrajším vianočným darčekom je rodinná pohoda a mám veľkú radosť, keď sa deti potešia darčekom.

 3. – Určite by som si želal, aby tu boli moji starí rodičia a priatelia, ktorí, už žiaľ,  nie sú medzi nami.

 

Ing. Peter PeťkoIng. Peter Peťko, referát zabezp. kvality

1. – Už týždne dopredu sa pripravujeme na najkrajšie sviatky. K tomu patrí aj založenie kapusty do súdka, robíme klobásky, kupujeme darčeky… A na Štedrý deň sa postarám o kapra a potom už dbám len o dobrú náladu, aby ženám šla robota od ruky.

 2. – Pred ôsmimi rokmi, keď sa 20. decembra narodila moja vnučka Dorotka. To bol môj najkrajší darček.

 3. – Keby som mal tú moc, určite by som rád pri sviatočnom stole mal svojich rodičov. Všetkým prajem krásne Vianoce prežité v zdraví a spokojnosti.

 

Martin ČermákMartin Čermák, ŽP BOHEMIA TRADE

1. – V predvianočnom čase sa snažím vyhýbať kuchyni a príprave jedál a cukroviniek, s vianočnými sviatkami neodmysliteľne spojených. Naopak, zabezpečenie vianočného stromčeka a zdobenie mi prináleží. Deti sú už dospelé a sú ochotné zhodnotiť akurát výsledok.

2. – V poslednom čase sú Vianoce spájané a späté s materiálnou stránkou. Čaro Vianoc je však založené nie na nakupovaní vecí, ale na zmene svojho myslenia Vianoce Železiarne Podbrezováa uvedomenia si toho, čo chcete pre seba, partnera, pre rodinu. Preto je najkrajší darček zdravie, šťastie a spokojnosť mojich blízkych.

3. – Určite by som bol šťastný, keby s nami k štedrovečernému stolu zasadli naši blízki, ktorí už s nami nie sú.

Prajem všetkým zamestnancom ŽP GROUP a ich rodinám krásne a pokojné prežitie vianočných sviatkov a Nového roku 2018.

 

Ing. Martin RIDZOŇIng. Martin RIDZOŇ, ŽP VVC

1. – Každý rok sa teším na štedrovečerné prípravy, pretože ich prežívame celá rodina spoločne a pospomíname si na časy dávno minulé, detstvo, ale aj zážitky z posledných rokov. Počas dňa,  okrem úsmevných spomienok,  pomaličky pripravujeme „štedrú večeru“. Samozrejme snažím sa podieľať aj na jej príprave no rád veľa z týchto aktivít prenechám tým skúsenejším. Ja sa snažím priebeh dňa poriadne zdokumentovať.

2. – V útlom detstve ma vždy najviac potešili hračky,  a to hlavne autíčka, neskôr to bola elektronika,  ako „diskmen“ a teraz si viac uvedomujem a vážim tie nemateriálne darčeky, no aby som bol úprimný, veľmi vďačný a praktický darček pre mňa je diaľničná známka.

3. – Určite raz vymyslím spôsob, ako pričarujem celú rodinu  z mojej i manželkinej strany za jeden  štedrovečerný stôl. Na to však budem potrebovať naozaj veľký stôl. Všetkým čitateľom prajem krásne, pokojné a požehnané vianočné sviatky.

 

Bc. Lenka BaranováBc. Lenka Baranová, SSOŠH ŽP

1. – V našej rodine máme štedrovečerné prípravy dobre rozdelené, niečo pripraví mama a pošle nám, niečo svokra, a zostatok, ako aj doladenie je na mne. Koláče si medzi sebou porozdeľujeme, čo je výborné, lebo máme viac druhov v menšom množstve. Manžel so synom zase asistujú pri zdobení stromčeka a samozrejme vonkajšom osvetlení. Darčeky si rozbaľujeme na Štedrý deň ráno. Mám tento zvyk z domu a veľmi mi vyhovuje. Nesmie pri tom chýbať domáci vaječný likér.

2. – Nemám veľmi rada prekvapenia, ale moji blízki vždy nejakým spôsobom zistia, čo Vianoce Železiarne Podbrezováby som chcela, takže zatiaľ som sa z darčekov vždy tešila. Najkrajším darčekom však pre mňa stále zostáva to, že sa môžeme spolu v zdraví a v pokoji stretnúť.

3. – Myslím, že by ich bolo viac – starú mamu, starého otca, priateľov, ktorí nás predčasne opustili… Ale asi najmä švagra. Bol to dobrý človek a bolo by fajn ešte zažiť spoločné dni.

 

Ing. Ľubomír CHAMAJIng. Ľubomír CHAMAJ, odbor zásobovania

1. – Obdobie Vianoc je v očakávaní každého človeka, no nie každému je dopriate stať sa ich súčasťou. A kto už to šťastie má, mal by sa zapojiť do vianočných príprav a pridať niečo „to svoje“. Ako dieťa som mal na starosti zdobenie stromčeka (vianočné gule, sviečky a samozrejme salónky). Pamätám si na jeden výnimočný stromček, na ktorom boli len naše, zo záhrady červené jabĺčka, orechy, čerstvo napečené medovníčky a horiace sviečky. Úloha vyzdobiť, ale hlavne pozháňať „živý“ stromček, mi ostala dodnes. Avšak  do zdobenia už zapájam aj moju dcéru, ktorá má z toho veľkú radosť. Veď vianočný čas deti prežívajú dosť intenzívne, s nadšením a veľkými očakávaniami. Snažíme sa spolu o rodinnú pohodu bez stresu a zhonu, naplnenú len láskou a porozumením. Nemáme všetko to,  čo by sme chceli, ale máme to, čo potrebujeme na prežitie výnimočných sviatočných chvíľ.

2. – Samozrejme, očakávania darčekov pod vianočným stromčekom boli a budú najkrajšie pre deti. Ja som nebol výnimka. Od rána som špehoval, či náhodou pod stromčekom už niečo nemám. A keď som tam po večeri našiel vysnívané autíčko „angličák“ a dali sa mu otvárať dvere, nebolo asi šťastnejšieho dieťaťa. Ale takých detí na Vianoce bolo, je a aj bude veľmi veľa. Teraz je mojim najkrajším darčekom spokojná a zdravá rodina, ktorá sa zíde pri štedrovečernom stole.

3. – Tak to ani presne neviem povedať koho. Skôr čo? Ale ak by to šlo, tak by som pričaroval zdravie, lásku, dobro a porozumenie a poslal by som ich tam, kde ich najviac potrebujú.

 

Magdaléna GRACOVÁMagdaléna GRACOVÁ, podniková predajňa

1. – Štedrovečerné prípravy sa v našej rodine tradujú v duchu Vianoc už dlhé roky. Z detstva si pamätám, ako voňali mamkine koláče. Spolu so súrodencami sme zdobili stromček a vôňu ihličia bolo cítiť v celom dome. Ako každá žena, pripravujem Vianoce pre celú rodinu. Aj preto je v mojom živote najdôležitejšia rodina.

2. – Najkrajším darčekom bolo narodenie môjho syna a nová nádej na život pre môjho manžela, ktorou bola oblička Vianoce Železiarne Podbrezovádarovaná od neznámeho darcu.

3. – Otecka, ktorý umrel, keď som bola dieťa. A zdravie, šťastie a lásku, nielen svojej rodine, ale všetkým dobrým ľudom na svete.

 

Ing. Ľubica CHAMKOVÁ,Ing. Ľubica CHAMKOVÁ, odbor ekonomických informácií

1. – Štedrý deň je posledným dňom príprav na vianočné sviatky, ktorých tajomnosť sprevádza celý vianočný čas. Na Štedrý deň, jeden z najkrajších dní v roku,  sa tešia všetci bez rozdielu veku. Je nielen oslavou narodenia Ježiša Krista, ale aj momentom, keď sa môžeme po roku opäť v neopakovateľnej atmosfére stretnúť so svojimi blízkymi pri jednom stole i nádielke darčekov od Ježiška. Totiž, keď môže byť rodina spolu, to je hodnota, akú nemá nijaký iný deň, ale ten „Štedrý“ áno.

 2. – V našej rodine sa na štedrovečerných prípravách vždy podieľajú všetci jej členovia. Najkrajším darčekom je vždy radosť a svetielka v očiach obdarovaných.

 3. – Keby som mala takú moc, že by som mohla pričarovať k štedrovečernému stolu tých mojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami, ale stále na nich myslím a veľmi mi chýbajú, bola by som najšťastnejším človekom.