Keď športovci venujú svoje srdcia deťom

ŠK Zeleziarne PodbrezováNa detské oddelenie Nemocnice s poliklinikou v Brezne zavítal 5. decembra Mikuláš. S náručou plnou sladkých darčekov vstupoval do izieb malých pacientov a dokázal im, že na nich ani v týchto chvíľach nezabúda.  Zažívacie ťažkosti, poúrazové stavy, popáleniny,  jednoducho všetky zdravotné neduhy ustupovali pri pohľade na jeho sprievod, ktorý tvorili anjel a soby. Nebeská suita vyvolala na tvárach pacientov žiarivé úsmevy. U niektorých sme pri vstupe pobadali aj strach. Rýchlo sa však rozplynul ako sa im prihovoril. Deti ďakovali za darčeky básničkami. Tým, ktorým slová uviazli v krku, s milým úsmevom podal pomocnú ruku anjel.

Z detského oddelenia pokračovalo obdarovávanie siedmich detí, ktoré prvé okamihy svojho života prežívajú na novorodeneckom oddelení. Darčekov sa ušlo aj deťom v čakárňach detských ambulancií.

Manažér Kolkárskeho klubu ŠK ŽP odovzdal aj finančný dar  primárovi  detského oddelenia MUDr. Norbertovi Surovému „Ďakujeme kolkárom  z Podbrezovej za tento počin, ktorý sa pre naše oddelenie stal milou tradíciou. Finančný dar použijeme na nákup zdravotníckej techniky, zvlhčovač vzduchu alebo inhalátor pre detičky choré na dýchacie cesty,“ povedal primár.

O tom, že aj tento rok sa na príchod Mikuláša na tomto oddelení pripravili tak, ako sa patrí, svedčila vianočná výzdoba  nielen v izbách, na chodbách, ale aj v jedálni, kde žiaril vianočný stromčekom. S dobrým pocitom, že aspoň na chvíľu odpútal pozornosť detí od ich „boľačiek“ pokračoval Mikuláš vo svojej púti, pretože v  tento deň ho čakalo veľa ďalších zastavení…

Kolkárskehy klub ŠK ŽP

Mikuláš v Nsp. Brezno
Foto: A. Nociarová