Kolkári úspešní v Lige majstrov

Ženskému a mužskému kolektívu kolkárov ŠK Železiarne Podbrezová sa podarilo postúpiť cez rakúskych súperov SK FWT Neunkirchen, resp. KSV Wien.

O postupe žien sa rozhodlo až v samotnom závere odvetného stretnutia v Podbrezovej, v ktorom síce Podbrezovčanky podľahli súperkám z Neunkirchenu 3:5, avšak dôležitý rozdiel bodov z prvého zápasu ustrážili. V boji o záverečný turnaj sa v ďalšom kole stretnú s českým majstrom KK Slovan Rosice.

V mužskej časti to bola jasná záležitosť pre Podbrezovú, ktorej hráči si už v domácom zápase vytvorili, proti klubu KSV Wien, takmer stopercentný náskok. V odvete to bola takmer iba formálna záležitosť, avšak aj v tomto zápase sa potvrdila výborná forma železiarov, keď na kolkárni KSV vytvorili dva nové rekordy. O prvý sa postaral Vilmoš Zavarko, keď výkonom 716 bodov stanovil nový rekord v jednotlivcoch na 120 Hz. Druhým rekordom bol výkon družstva na 6x120Hz, počtom bodov 3762. V ďalšom kole čaká na Podbrezovú nepríjemný súper KK Zaprešić z Chorvátska, ktorý vyradil v prvom kole poľský KK Tarnowo Podgorne.