Jednotka intenzívnej starostlivosti v breznianskej nemocnici prešla rekonštrukciou

Jedno z najdôležitejších nemocničných oddelení v breznianskej nemocnici, kde prijímajú deti s vážnym, život ohrozujúcim stavom, prešlo výraznou obmenou. Jednotka intenzívnej starostlivosti (JIS) už prijíma malých pacientov v novom šate a vyšetruje modernou technológiou.

Tandem zdravotná poisťovňa Dôvera a združenie Osmijanko už desať rokov vynovuje detské oddelenia po celom Slovensku. Celková atmosféra prostredia vplýva na detskú psychiku, a preto sa veselými farbami, hračkami a zriadením detského kútika snažia čo najviac odbúrať strach malých pacientov z nemocničného prostredia. Určite to potvrdia aj detskí pacienti z Brezna a okolia, ktorí dočasne pobudnú na oddelení JIS v tamojšej nemocnici. Staré postieľky, zdravotnícky nábytok, ošúchané steny či nedostatočné osvetlenie už patria do minulosti, oddelenie nadobudlo svieži a moderný dizajn.

Vážne prípady monitoruje špičkový prístroj

Vynovenie priestorov JIS oddelenia však nebolo jediným dobrým skutkom poisťovne Dôvera. Vedenie nemocnice požiadalo poisťovňu o nový monitorovací prístroj, ktorý nepretržite monitoruje všetky vitálne funkcie pacienta, a od ktorého doslova závisí jeho život. Keďže Jednotka intenzívnej starostlivosti je špeciálne oddelenie a tento prístroj je preň nenahraditeľný, Dôvera prispela na jeho kúpu a ten od augusta pomáha lekárom pri záchrane životov.

   „Pobyt v nemocnici je pre obnovu zdravia častokrát nevyhnutný, no pre deti zároveň aj stresujúci. Odlúčenie od rodiny a domova, kde sa cítia bezpečne, prežívajú ťažšie ako dospelí. Preto sme si zútulňovanie detských oddelení po celom Slovensku vzali pod patronát už pred desiatimi rokmi. Budujeme detské kútiky, maľujeme alebo prerábame ambulancie, chodby či izby na farebné, technicky dobre vybavené priestory. Jednotka intenzívnej starostlivosti v Brezne hospitalizuje detských pacientov v kritickom stave, často v ohrození na živote. To nás viedlo k rozhodnutiu kúpiť špeciálny monitorovací prístroj, nad rámec investície do rekonštrukcie celého JIS oddelenia,“ povedal Martin Kultan, generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Dôvera, ktorý sa osobne zúčastnil jeho slávnostného odovzdania nemocnici.

 

Breznianska nemocnica

 

breznianska nemocnica 2
Slávnostný akt bol spestrený kultúrnym programom