Lákadlo pre cyklistov

 

Atraktivita cyklistickej dopravy sa v posledných rokoch zvyšuje, a to iba s pozitívnym dopadom na životné prostredie a zdravie človeka. Rozširovanie cyklistickej dopravy a obnova existujúcich cyklotrás sú jednou z priorít Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, ktoré v prvej sérií žiadostí schválilo dvadsaťosem projektov na nové cyklotrasy.

 

Vďaka nenávratným finančným prostriedkom z eurofondov pribudnú v niektorých regiónoch Slovenska desiatky kilometrov nových cyklistických ciest. V rozhodovaní o pridelení dotácií sa do prvého kola realizácie dostali aj projekty z Horehronia.

Keďže boli predložené už konkrétne zámery, výstavbu trás bude možné uskutočniť aj v priebehu tohtoročnej jesene. Obyvatelia a návštevníci Horehronia, aj každý milovník cyklistiky, tak bude môcť už čoskoro prejsť medzi Breznom a Valaskou a rovnako medzi Hroncom a Čiernym Balogom bezpečne na bicykli aj do práce. Vyše štyroch kilometrov dlhú cyklotrasu obce Čierny Balog možno už  najbližšiu letnú sezónu ocenia turisti a krásu horehronskej prírody si cyklisti určite vychutnajú aj na takmer deväťkilometrovej cyklotrase mesta Brezno.