Hrad Ľupča bude otvorený aj počas Veľkej noci

Hrad Ľupča sa pripravuje na ďalšiu sezónu. Návštevníci si však jeho priestory môžu pozrieť aj v tomto období. Foto: F. Majerčík

Zimné obdobie sa pomaly končí a strieda ho prichádzajúca jar. Spolu s ňou sa otvorili aj brány Ľupčianskeho hradu, ktorý už privítal prvých návštevníkov v tomto roku. Po úspešnom vlaňajšku, keď stredovekú pamiatku navštívilo rekordných viac ako 25-tisíc ľudí, sa hradný areál pripravuje na ďalšiu sezónu.

Okrem začínajúceho jarného obdobia sú predo dvermi aj Veľkonočné sviatky a s nimi spojených pár dní odpočinku. Aj v tomto čase bude hradný areál sprístupnený pre turistov, hľadajúcich program na voľné dni. Komentované prehliadky sa uskutočnia tak na Veľký piatok, počas veľkonočného víkendu, ako aj vo Veľkonočný pondelok. Možnosť pozrieť si historické priestory hradu budú mať návštevníci od 10. do 15. hodiny, pričom výklad je realizovaný každú celú hodinu. Poslednú prehliadku je možné absolvovať o tretej popoludní.

Až do začiatku letnej turistickej sezóny budú komentované prehliadky na hrade vždy počas víkendov, od 10. do 15. hodiny.

V priebehu pracovného týždňa (utorok – piatok) je možné navštíviť okruh Dolného hradu, ktorý je prístupný bez sprievodcu. Návštevník týmto spôsobom spozná časť hradného areálu, ktorého súčasťou sú dve nádvoria, tri expozície, Lovecký salónik a panelová výstava s témou obnovy hradu.
Počas pondelkov je hrad zatvorený.