V nadstavbe zatiaľ bez bodového zápisu

Ani Sanusi (vpravo) nenašiel recept na prekonanie obrany Ružomberka. Foto: M. Štefánik

Tabuľka futbalovej Niké ligy sa v marci rozdelila na dve polovice. Kým prvá šestka súperí o titul, v dolnej bojujú o záchranu. Pozitívne je, že mužstvo FK Železiarne Podbrezová sa nachádza medzi elitou. Mladý tím, vedený trénerom Romanom Skuhravým, si tak môže zmerať sily s náročnými protivníkmi a získavať cenné skúsenosti. Už prvé dva duely nadstavby naznačili, čo bolo dobré a na čom je potrebné, naopak, popracovať.

Železiari môžu hrať po postupe medzi šesť najlepších tímov na Slovensku uvoľnene. Určite to však neznamená, že zídu z cesty, ktorou sa vydali. Naopak, tvrdou prácou túžia získať čo najviac bodov. A tak to bolo aj v prvom zápase nadstavby na pôde MŠK Žilina.

Začali sme však zle. Už v tretej minúte si zrazil center do vlastnej brány Bakaľa a domáci rýchlo viedli. Postupne sme sa dostali do hry, no šance Baja, Assinora ani Kabonga úspech nepriniesli. Naopak, po polhodine pridal Bile druhý gól. Žilinčania mali pohodu na kopačkách a hoci Rehák chytil ďalšie šance súpera, pred prestávkou sme znovu inkasovali. Rýchly brejk šošonov nemilosrdne potrestal Gidi.

Manko už nedobehli

Po zmene strán sme túžili s výsledkom niečo urobiť, čo sa nášmu tímu takmer podarilo. Najskôr Kováčik premenil pokutový kop a keď štvrťhodinu pred koncom Sanusi nádherným spôsobom znížil na rozdiel jediného gólu, šanca na bodový zisk žila. Lenže žlto-zelení pozorne bránili a do posledného hvizdu hlavného rozhodcu nám už skórovať nedovolili.

„Myslím si, že sme celý zápas hrali veľmi dobre s loptou. Nie je veľa vecí, ktoré by som hráčom vyčítal. Profesionálny futbal sa však hrá na body a góly, preto nemôžeme takto púšťať súpera do šancí. Cez prestávku sme zmenili rozostavenie, no myslím si, že v prvom i druhom polčase sme boli herne lepší ako Žilina,“ poznamenal po zápase Roman Skuhravý.

Zlyhanie v koncovke

Po prehre v Žiline a úspešnom vystúpení v Slovnaft Cupe sa naši futbalisti opäť predstavili pred vlastnými fanúšikmi. Ich súperom bol MFK Ružomberok. Hostia neostali nič dlžní svojej povesti a v prvom polčase predovšetkým bránili. Železiari to skúšali z diaľky, ale gól nie a nie streliť. Keď po zmene strán prišla chyba Reháka, ktorú potrestal Hladík, zostali sme v kŕči. Následne Boďa pridal aj druhý presný zásah a z tohto úderu sme sa už nespamätali. Hoci sme mali na prvý pohľad viac z hry, ani druhý duel nadstavby nám nevyšiel.

„Musíme viac veriť, že gól môžeme streliť z hocijakej šance. Je jedno, ako by sme ho dali – či kolenom alebo hocičím. Nemali sme však šťastie. Musíme na tom popracovať,“ nechal sa počuť náš obranca Marek Kristián Bartoš a doplnil ho tréner Roman Skuhravý: „Do prvého gólu sme boli dobrí v založení a prechode, pozorne sme bránili a súpera sme do ničoho nepustili. Ale potom prišla desaťminútovka, kedy bolo vidieť, že nás obarilo. Šance sme si vypracovali, ale, bohužiaľ, žiadny gól nepadol. Od nepamäti je futbal medzi mužstvami, ktoré chcú tvoriť a tímami, ktoré bránia a čakajú na svoju príležitosť. Dnes vyhralo mužstvo, ktoré to robilo dobre a počkalo si.“

Podbrezová tak v nadstavbe ešte nebodovala a v tabuľke sa nachádza na šiestom mieste. Naša najvyššia súťaž má teraz na programe reprezentačnú prestávku, najbližšie sa železiari predstavia až 30. marca na pôde Slovana Bratislava.