V čísle 12 dvojtýždenníka podbrezovan nájdete:

SPOLOČNOSŤ SLOVRUR OSLÁVILA DVADSAŤ ROKOV

 

Slovrur

 

Poľsko je tretí najväčší obchodný partner Slovenskej republiky a pre našu spoločnosť je to trh významný svojim súčasným potenciálom, ktorý je daný veľkosťou krajiny a súčasne je aj prísľubom do budúcnosti pre jeho perspektívne sa rozvíjajúcu ekonomiku. Hodnota predaja našej spoločnosti do Poľska predstavovala v roku 2016 asi 21 miliónov eur. Z hľadiska predaja oceľových rúr je Poľsko pre Železiarne Podbrezová a.s. jednou z najziskovejších krajín.

Logo SLOVRURObchodné zastúpenie Železiarní Podbrezová a.s. spoločnosť Slovrur Sp. z o.o. oslávilo v týchto dňoch 20 výročie svojho vzniku. Spoločnosť sídli v meste Stalowa  Wola v juhovýchodnom cípe krajiny, v regióne Rzeszow. Spoločnosť počas svojej dvadsaťročnej histórie preukázala životaschopnosť a dnes je značka Slovrur pevne ukotvená na poľskom trhu. Zákazníkmi spoločnosti Slovrur sú na prvom mieste skladníci hutného tovaru, ďalej skladníci špecializujúci sa výhradne len na predaj rúr, ale aj výrobcovia, koncoví užívatelia rúr, najmä z odvetví  energetika, strojárstvo, lodiarstvo a automobilový priemysel.

Z najzaujímavejších obchodov, ktoré spoločnosť sprostredkovala v poslednom období, spomeňme dodávky stoviek ton kotlových rúr pre výstavbu modernej elektrárne Jaworzno III, pre nové bloky elektrárne s výkonom 910 MW, konštrukčné rúry na výstavbu modernej športovej haly – Tauron Arena v Krakove.

Výkonným riaditeľom spoločnosti je od jej vzniku, v roku 1997 Mgr. Andrzej  Romerowicz. Pod jeho vedením pracuje šesť predajcov a niekoľko administratívnych pracovníkov. Spoločnosti Slovrur prajeme do nasledujúceho obdobia najmä nevyčerpateľnú zásobu energie a celému pracovnému kolektívu ešte veľa úspešných rokov.

20. výročia založenia spoločnosti Slovrur.
Ing. Marian Kurčík, podpredseda Predstavenstva ŽP a.s., Ing. Július Kriváň, člen Predstavenstva ŽP a.s., Mgr. Andrzej Romerowicz, výkonný riaditeľ Slovrur, pri otváraní slávnostného rautu pri príležitosti 20. výročia založenia spoločnosti Slovrur.