Z kolkárskych dráh

 

Uvoľňovanie opatrení prinieslo radosť aj do radov kolkárov. Trénovať sme začali už v druhej polovici apríla a v tomto období sa už môžu organizovať aj súťažné podujatia. Slovenský kolkársky zväz sa však rozhodol neorganizovať žiadnu súťaž, uskutočnia sa len Majstrovstvá Slovenska jednotlivcov formou kvalifikácie a jednodňového turnaja. V našej kolkárni uvidíme kategórie žiakov a dorastencov, ako aj zápolenia mužov.

Náš oddiel absolvoval predkvalifikáciu na augustový ŽP Cup formou tréningových štartov. Mužstvá sa nestretávali medzi sebou súťažne, ale odohrali tri tréningové štarty v kolkárňach Interu, Veľkého Šariša a Podbrezovej. Výsledky sa sčítali, najlepšie družstvo a najlepších šesť jednotlivcov postúpilo do finálového turnaja v auguste.

Jan Bína sa stal víťazom predkvalifikácie ŽP Cup-u. Foto: I. KardhordováPredkvalifikácia 15. ročníka ŽP Cup-u bola ukončená počas druhého júnového víkendu v Podbrezovej. Víťazmi sa stali Jan Bína a družstvo ŠK Železiarne Podbrezová „A“.

Po poslednom hracom dni sme spoznali postupujúcich do hlavného turnaja, ktorý sa uskutoční 21. augusta. Z pätnástich štartujúcich družstiev postupuje ŠKK Trstená Starek (priemer z troch kôl 3546). Skončili na druhom mieste za našim „áčkom“ (3660), ale tí sa do predkvalifikácie nepočítali. Na treťom mieste sa umiestnili Rakovice (3472). „Béčko“ ŠK ŽP skončilo celkovo deviate (3269).

Zo 113 štartujúcich postupuje aj šesť jednotlivcov: Milan Tomka (Vrútky), Boris Šintál, Martin Dolnák, Marcel Ivančík, Peter Magala (všetci Rakovice) a Patrik Flachbart (Fiľakovo). Do tejto šestice sa však opäť nepočítali hráči nášho „áčka“.

Na domácich dráhach najlepšie zahral Peter Nemček (651), keď o tri kolky prekonal celkového víťaza Bínu. V celkovom poradí jednotlivcov sa stal víťazom náš kolkár Jan Bína (priemer z troch štartov 641). Na druhom mieste skončil ďalší podbrezovský kolkár Peter Nemček (priemer 626), tretí bol Milan Tomka z Vrútok (priemer 622). Umiestnenie ďalších našich hráčov, ktorí odohrali všetky tri štarty: 4. Bystrík Vadovič (615), 9. Tomáš Pašiak (594), 19. Erik Gallo (585), 27. Radovan Balco (558), 30. Martin Bizub (555), 34. Tomáš Dziad (549), 45. Tomáš Herich (528).