Podbrezová začala letnú prípravu pod novým trénerom, šancu dostanú aj dorastenci

 

Naši futbalisti na úvodnom tréningu prípravy na novú sezónu druhej ligy

 

Dňa 10. júna začali futbalisti FK Železiarne Podbrezová prípravu na novú sezónu 2021/22, už pod vedením nového trénera Romana Skuhravého.

Spoločne so 46-ročným českým koučom prichádzajú na Horehronie aj jeho asistenti Richard Polák, Štefan Markulík a Róbert Jež. Trénerom brankárov ostáva Tomáš Čechovič, fyzioterapeutom Dalibor Bendík, masérom Dárius Kolodzej. Potešiteľnou správou je, že do klubu sa vracia František Kunzo, ktorý bude vykonávať pozíciu športového manažéra.

Na prvom tréningu neboli k dispozícii Richard Ludha, Peter Kováčik a Roland Galčík, ktorí po reprezentačných povinnostiach v národnom tíme U21 dostali voľno. Do prípravy zasiahne okrem brankára Adama Danka, ktorý už debutoval za „áčko“ v druhej lige, aj ďalších šesť dorastencov. Momentálne sú v štádiu riešenia jeden alebo dva hráčske príchody do Podbrezovej a rovnako jeden či dva odchody z nášho tímu.

Nový tréner Roman Skuhravý na prvom tréninguNový tréner Roman Skuhravý sa do Podbrezovej veľmi tešil: „Ani nedokážem povedať ako veľmi som sa tešil. Tréning bol trochu hektický, pretože sme chceli byť precízni a na nič nezabudnúť. Mám obrovskú radosť z toho ako k tréningu hráči pristúpili. Veľmi sa teším na spoluprácu s nimi. Veľmi dobre viem, akí hráči tu sú. Poznám síce aj ich nedostatky, ale ten potenciál je pre moje videnie futbalu skutočne zaujímavý. Verím, že mladí hráči sa budú zlepšovať za podpory skúsených futbalistov. Mužstvo je z môjho pohľadu zložené veľmi dobre,“ vyjadril sa po tréningu český kouč.

Pred štartom druhej ligy má FK Železiarne Podbrezová naplánovaných sedem prípravných stretnutí: „Počas svojej trénerskej kariéry nerozlišujem prípravné obdobie. Ide o to, aby sme sa čo najrýchlejšie naladili na jednu vlnu a aby chalani čo najskôr chápali ako chceme riešiť herné situácie. Začali sme hneď na prvom tréningu, nestrácame čas. Budeme mať aj testovanie, aby sme mali spätnú väzbu, čo je pre nás dôležité. Z toho sa určí aj to, ako budeme hráčov ďalej rozvíjať, ale tréningový proces sa bude odohrávať väčšinou na ihrisku. Máme sedem prípravných zápasov. Verím, že sú dostatočné na to, aby sme mali transfer z tréningu priamo v zápase a mohli sa pripraviť na súťaž, ktorá, ako každá iná, nebude jednoduchá,“ povedal Skuhravý.

Káder FK Železiarne Podbrezová na prvom tréningu:

Brankári: Ivan Rehák, Adam Danko, Filip Dlubáč.

Obrancovia: Boris Godál, Adam Pajer, Marek Kristián Bartoš, René Paraj.

Záložníci: Matej Grešák, Vladimír Barbora, Erik Grendel, Samuel Ďatko, Mikuláš Bakaľa, Jozef Špyrka, Vladimír Kukoľ, Michal Breznanik, Patrik Krčula, Patrik Gajan.

Útočníci: Daniel Pavúk, Davit Natchkebia.

Voľno: Richard Ludha, Peter Kováčik, Roland Galčík.

Odchody: Juraj Chvátal, Erik Micovčák, Martin Pribula, Daniel Skiba, Roland Gerebenits.

Program prípravných zápasov:

19.6. MŠK Žilina – FK Železiarne Podbrezová,

23.6. FK Železiarne Podbrezová – FC ViOn Zlaté Moravce,

26.6. FK Pohronie – FK Železiarne Podbrezová,

26.6. FK Železiarne Podbrezová – Slavoj Trebišov,

3.7. MFK Zemplín Michalovce – FK Železiarne Podbrezová,

10.7. ŠKF Sereď – FK Železiarne Podbrezová,

17.7. FK Železiarne Podbrezová – FC Petržalka,

24.7. 1. kolo 2. ligy.

*program prípravy sa môže zmeniť