Ani nevyhnutné pandemické opatrenia nenarúšajú príjemnú atmosféru

Naším benefitom je, že sme kúpeľmi rodinného typu

 

O rozhovor sme požiadali aj Lenku Sokolovú, marketingovo obchodnú manažérku Kúpeľov Brusno a zaujímalo nás najmä, ako obmedzujú pandemické opatrenia chod kúpeľov:

Na úvod, môžete nám priblížiť aké aktuálne pandemické obmedzenia platia vo vašich kúpeľoch?

– Naše kúpele sa riadia aktuálnymi pandemickými predpismi, súvisiacimi s Covid automatom, platným pre okres Banská Bystrica. Pri nástupe vyžadujeme od hostí negatívny výsledok antigénového testu alebo PCR testu, nie starší ako 72 hodín. Výnimku majú klienti, ktorí sú minimálne štrnásť dní po očkovaní druhou dávkou vakcíny Moderna, resp. Pfizer, štyri týždne po očkovaní prvou dávkou vakcíny Astra Zeneca alebo klienti s potvrdením o prekonaní ochorenia Covid-19 v posledných 180 dňoch. V areáli kúpeľov nosia klienti respirátory, pri bufetovom stolovaní podáva  jedlo kuchár, príbor je zabalený, v jedálni sedia klienti šachovnicovo, majú rozstupy. Pri nástupnej lekárskej prehliadke je novým klientom meraná telesná teplota. Myslím si, že naši klienti sú už s tým zžití a nevnímajú to ako nejakú záťaž. Nemajú problém dodržiavať potrebné opatrenia.

 

Súvisia opatrenia nejako aj s ponúkanými procedúrami?

– Liečebné procedúry ponúkame všetky, bez obmedzenia. U nás je nastavený systém, že každý nový klient, ktorý príde na ktorýkoľvek druh pobytu, absolvuje zdravotnú prehliadku, kde mu lekár „ušije procedúry na mieru“ s ohľadom na jeho zdravotný stav. Štandardné procedúry sú masáže, minerálne a bazénové kúpele, plynové injekcie, liečebná a telesná výchova, fyzikálna terapia, parafínové zábaly vodoliečebné procedúry. V rámci pandemických opatrení neposkytujeme v súčasnosti ambulantné procedúry pre dochádzajúcich klientov. Klienti na rekondičných pobytoch majú tri procedúry denne.

 

Čo by ste označili za lákadlo, či benefit vašich kúpeľov?

– Jednoznačne je tu prekrásna okolitá príroda. My sme malé kúpele rodinného typu, naša kapacita je momentálne 214 lôžok. Ku každému klientovi pristupujeme individuálne. Ak má niekto problém, napríklad mu nesadne nejaká procedúra, okamžite to riešime s lekárom, ktorý procedúru zmení.

 

Liečebná procedúra plynovými injekciami.
Liečebná procedúra plynovými injekciami. Foto: Kúpele Brusno

 

Aký je spoločenský život v kúpeľoch v súčasnosti?

– V tejto oblasti sú isté obmedzenia, zatiaľ neorganizujeme väčšie spoločenské podujatia, ani tradičné tanečné zábavy. Aby sme však dopriali našim klientom rozptýlenie v rámci možností, napríklad na dnešný podvečer sme zabezpečili vystúpenie heligonkára. Veľmi obľúbený je nordic walking, ktorý vedie vyškolená inštruktorka, ktorá naučí záujemcov pravidlá. Je tu k dispozícii stolný tenis, biliard,  petang, šípky.

 

Väčšinu vašich klientov tvoria prichádzajúci na liečebný pobyt prostredníctvom zdravotných poisťovní, od mája organizujete rekondičné pobyty pre firmy a čo ponúkate samoplatcom?

– Poskytujeme rôzne druhy pobytov. Liečebné pobyty od šesť nocí, relaxačné pobyty od dvoch nocí, víkendové pobyty. Novinkou sú liečebné pobyty zamerané na  post-covid syndróm. Ide o osemdňové pobyty s plnou penziou, vstupnou lekárskou prehliadkou a klient dostane dvadsaťjeden liečebných procedúr. Post-covidové pobyty sú aj liečebné, hradené zdravotnými poisťovňami.

 

Parafínový zábal
Parafínový zábal

 

Môžete špecifikovať indikačný zoznam vašej kúpeľnej starostlivosti?

– Špecializujeme sa hlavne na liečenie chorôb obehového a tráviaceho ústrojenstva a cukrovky. Chceli by sme náš indikačný zoznam rozšíriť o choroby pohybového ústrojenstva, nervového a dýchacieho ústrojenstva.

 

Možno povedať, že súčasťou liečby vo vašich kúpeľoch je minerálna voda, ktorá tu vyviera?

– Nepochybne, k liečebným účinkom sa využívajú pramene prírodných liečivých minerálnych vôd, klasifikovaných ako „prírodná minerálna voda“. Vody sa používajú najmä na pitné kúry a minerálne kúpele. Účinok pitných kúr je najvýraznejší pri ochorení tráviaceho ústrojenstva a účinok minerálnych kúpeľov je najmä pri ochoreniach srdcovo-cievneho a pohybového aparátu.

 

Na čo sa môžu klienti vašich kúpeľov tešiť v najbližšej budúcnosti?

– Našou prioritou je dobudovanie rozostavaného wellnessu, revitalizácia kúpeľného parku  a postupne aj ostatných budov.

Viac informácií získate na telefónnom čísle: 0910 838 328 alebo www.kupelebrusno.sk