Rekondičný pobyt v Kúpeľoch Brusno zamestnanci uvítali a užívajú si ho

 

Pohľad na liečebný dom Poľana.
Pohľad na liečebný dom Poľana. Foto: I. Kardhordová

 

Zamestnanci Železiarní Podbrezová, a.s., ktorí vykonávajú povolania spĺňajúce zákonom stanovené kritériá sťažených pracovných podmienok, absolvujú každoročne rekondičné pobyty. Podmienky nároku na tohtoročný rekondičný pobyt ich splnilo 462 (spolu s tými, ktorých vlaňajší pobyt musel byť pre pandémiu zrušený) a tak v 19 sedemdňových turnusoch absolvujú rekondičný pobyt v Kúpeľoch Brusno. Piaty turnus sa začal v pondelok 7. júna a zúčastnilo sa ho 22 zamestnancov. Navštívili sme ich v dopoludňajších hodinách, v druhý deň pobytu. Tí, ktorí absolvovali svoje procedúry ráno, prichádzali z raňajok, iní zas odchádzali na procedúry. Z prejavu všetkých však bolo cítiť, že sú spokojní, páči sa im tu a že sa určite zhodujú na tom, že rekondičný pobyt uvítali a užívajú si ho. Potvrdila nám to napokon aj anketa:

 

Peter KAJABA, valcovňa bezšvíkových rúr, razič

– Toto je môj prvý rekondičný pobyt, nevedel som, čo od toho očakávať. Som veľmi  milo prekvapený. Páči sa mi tu. Absolvoval som už minerálnu vaňu, masáž, aj vírivku. Sme tu síce len druhý deň, ale môžem povedať, že strava je tu výborná, ubytovanie dobré. Aj napriek tomu, že platia isté opatrenia v rámci pandémie, nemáme pocit, že nás to obmedzuje. Popoludní máme možnosť ísť sa bicyklovať, môžeme ísť na nordic walking, fitness, aj do bazéna. Práve som odovzdal bakalársku prácu, tak mi tento oddych aj dobre padne.

 

Miroslav ŠARINA, centrálna údržba, údržbár žeriavov 

– Bol som už na rekondičnom pobyte na Táľoch, bolo tam dobre, ale toto je niečo iné. Brusno a okolie dobre poznám, chodil som sem poľovať a je tu krásna príroda. Ale v kúpeľoch som prvýkrát. Páči sa mi tu. Som spokojný so všetkým. Mal som zatiaľ elektroliečbu a masáž. Strava je chutná. Ešte tu platia aj nejaké pandemické opatrenia, no nevadí nám to. Vo voľnom čase máme k dispozícii nejaké možnosti, ako bonus máme každé popoludnie voľný vstup do bazéna. Dnes mám štyri procedúry, asi budem oddychovať.

 

Janka CHRIAŠTEĽOVÁ, ťaháreň rúr, delička rúr

– Robím vo fabrike už takmer tridsať rokov a veľmi som sa potešila, že som mohla ísť na rekondičný pobyt. Hoci sme tu len krátko, som veľmi spokojná. Páči sa mi tu a je tu príjemné ubytovanie, veľmi chutná strava, môžeme jesť koľko chceme. Zatiaľ som absolvovala vírivku, masáž a vodný kúpeľ. Aj personál je veľmi príjemný. Teším sa, že budeme chodiť vonku, je tu veľmi pekná príroda, môžeme chodiť každé popoludnie do bazéna, možno si zahráme aj biliard. Včera sme boli v dedine. Dnes popoludní pravdepodobne nepôjdem nikde. Mám štyri procedúry, tak asi si oddýchnem v izbe.

 

Jozef NIKEL, valcovňa bezšvíkových rúr, operátor

– Som na rekondičnom pobyte už tretíkrát a môžem povedať, že sa mi tu veľmi páči. Dopredu som sa na to tešil a vnímam to ako relax. Mal som už tri procedúry, parafínový zábal, elektroliečbu, vírivku, teraz idem na plynové injekcie. Neviem, čo od toho očakávať. Strava je tu výborná a aj personál je milý. Upútalo ma, že je tu nádherná príroda, poobede sa určite pôjdeme niekde prejsť. Je tu veľa možností a keďže počasie nám praje, využijeme to. Je tu tak pekne, že by som to odporúčal aj iným a ja uvažujem, že by som sem prišiel s rodinou aspoň na víkendový pobyt.

 

Peter POTANČOK, centrálna údržba, elektrikár

– Som na rekondičnom pobyte šiestykrát, všade bolo perfektne a aj tu je to dobré. Ubytovanie je super, strava je vo forme bufetových stolov, ale v rámci opatrení nám naberá kuchár, môžeme si však zobrať koľko chceme. Sú tu isté obmedzenia, ale vôbec nám to nevadí. Dá sa to zvládnuť a nepociťujeme to ako záťaž. Masáže máme každý deň po štyri. Myslím, že je to dosť. Poobede môžeme využiť ponúkané aktivity, bazén, fitness, nordic walking, biliard a stolný tenis. Tanečné zábavy síce nie sú, ale popoludní bude hrať heligonkár, tak si ho pôjdeme vypočuť.