Chalan, ktorý ohúril svet

Filip na Gray Bear

 

Bol to nesporne obojstranne nezabudnuteľný zážitok

 

Golfové ihrisko Gray Bear na Táľoch v minulom roku navštívila rodina Graňovcov zo Santovky a ich syn napísal na sociálnu sieť odkaz, že sa mu tam veľmi páčilo. Členka GKT A. Zvaríková mu odpísala, že ak sa ešte vráti, bude jej potešením zahrať si s ním golf.

Filip má na konte niekoľko výrazných úspechov. Foto: A. NociarováA ten deň nastal 4. júna 2021. Nebolo by na tom nič nezvyčajné, keby Filip Graňo nebol chalan, ktorý „ohúril svet“. Má dvadsaťdva rokov a je parawesternovým jazdcom s Downovým syndrómom.

Na svojom konte má niekoľko výrazných úspechov. Získal prvé miesto na PARA WORLD CUP NBHA MEXICO 2015, je viacnásobný majster Slovenska Špeciálnych olympiád, majster sveta hendikepovaných v Paname, majster Európy v extréme Cowboy Race v Paríži a Destelbergene, ako prvý slovenský jazdec vôbec sa zúčastnil na Majstrovstvách sveta HBHA v Georgii, kde získal druhé miesto v 5. divízii mužov a dve strieborné medaily zo Svetových hier špecializovaných olympiád v Abú Dhabi. Je to galantný mladý muž, ktorý rozdáva úsmev a stretnutie s ním je obrovský zážitok.