
Dňa 21. júna úspešne ukončilo trojročné štúdium záverečnou skúškou jedenásť žiakov organizačnej zložky Súkromná stredná odborná škola hutnícka Železiarne Podbrezová. Sedem absolventov získalo výučný list v učebnom odbore obrábač kovov a štyria v učebnom odbore hutník. Do zamestnania v našej akciovej spoločnosti by v najbližších týždňoch mala nastúpiť väčšina z nich.

„S radosťou môžem skonštatovať, že vďaka trpezlivosti a snahe kolegov vo vedení, učiteľov odborných predmetov, majstrov odbornej výchovy a v neposlednom rade triedneho učiteľa, všetci žiaci zvládli skúšku úspešne. Moje poďakovanie patrí aj hlavným inštruktorom Tomášovi Gemzickému, Andrejovi Jursovi, Slavomírovi Pančíkovi a ostatným inštruktorom, ktorí sa podieľali na príprave a zabezpečení bezproblémového priebehu skúšok,“ povedala po skončení slávnostného aktu M. Pindiaková.
V aktuálnom školskom roku nastala zásadná zmena v organizácii záverečnej skúšky. Stredné odborné školy na celom Slovensku boli povinné zabezpečiť ju podľa jednotných zadaní platných pre školský rok 2022/2023. Žiadna škola tak nemohla použiť pri záverečnej skúške v daných učebných odboroch vlastné spracované témy.
„Formou jednotného zadania sa záverečná skúška konala po prvýkrát. Preto sme sa po konzultácii so skúšobnou komisiou zhodli na tom, že táto forma mala aj svoje nedostatky. Spracované pripomienky zašleme ďalej na posúdenie stavovským a profesijným organizáciám. Absolventom blahoželám a prajem veľa osobných i pracovných úspechov,“ dodala na záver riaditeľka.