Úvodné preteky letnej sezóny

Podbrezovský biatlonový tím na pretekoch v Osrblí. Foto: FB Biatlonový oddiel ŠK ZP

Letnú sezónu otvorili podbrezovskí biatlonisti pretekmi v Osrblí, kde sa uskutočnilo prvé kolo Viessmann pohára v letnom biatlone. Počas posledného júnového víkendu súťažili klasicky počas dvoch dní, keď najskôr v sobotu boli na programe rýchlostné preteky a v nedeľu preteky s hromadným štartom.

Premiéru v podbrezovských farbách mal v rýchlostných pretekoch Nikolaj František Dobiaš. Hoci sa mu na stupne víťazov dostať nepodarilo, podal sympatický výkon. Skončil piaty medzi mladšími dorastencami, keď na strelnici urobil spolu tri chyby.

V kategórii starších dorasteniek rovnako trikrát nesklopila terč Tamara Molentová. Napriek tomu finišovala na výbornom druhom mieste, pričom na víťazku stratila len 2,1 sekundy.

Kategóriu juniorov suverénne ovládol Sebastián Ilavský, ktorý zaznamenal len jedinú streleckú chybu.

Medzi ženami obsadili prvé dve miesta sestry Remeňové, ktoré spravili zhodne po tri chyby na strelnici. V cieli bola nakoniec o niečo rýchlejšia Mária, presne 2,1 sekundy po nej dobehla Zuzana.

Z prvého dňa tak mali naši biatlonisti na konte štyri pódiové umiestnenia, z toho dve prvé a dve druhé miesta.

Úspešné vystúpenie aj v pretekoch s hromadným štartom

V nedeľu pokračoval Viessmann pohár pretekmi s hromadným štartom. Našim biatlonistom sa opäť podarilo vybojovať štyri pódiové umiestnenia z piatich štartov, rovnako ako deň predtým. Tentokrát to však bolo jedno zlato, dve striebra a jeden bronz.

Nikolaj František Dobiaš sa v kategórii mladších dorastencov po predchádzajúcom piatom mieste dokázal prebojovať už na stupne víťazov, keď získal bronzovú medailu.

Menej sa darilo staršej dorastenke Cheryl Chládekovej, ktorá obsadila ôsmu priečku.

Medzi juniormi sa opäť presadil Sebastián Ilavský. Po víťazstve v rýchlostných pretekoch pridal aj druhé miesto.

Sestry Remeňové v hlavnej ženskej kategórii opäť nikoho pred seba nepustili a podelili si prvé dve pozície. Mária skončila prvá a Zuzana druhá.

Počas víkendu tak železiari vybojovali osem medailových umiestnení z desiatich štartov. Celková bilancia je trikrát zlato, štyrikrát striebro a k tomu pridali aj jeden bronz. Letnú sezónu odštartovali naši biatlonisti výborne a už teraz sa tešíme na ich ďalšie vystúpenia.