Na oslavu storočnice v Hronci zavítali aj podbrezovskí futbalisti

Spoločná fotografia hráčov, trénerov a funkcionárov FK Železiarne Podbrezová a ŠK Spartak Hronec. Foto: M. Gončár

Futbalový klub ŠK Spartak Hronec si v týchto dňoch pripomenul sto rokov od svojho založenia. Vedenie účastníka siedmej ligy Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica pripravilo oslavy významného jubilea, na ktoré pozvalo aj futbalistov FK Železiarne Podbrezová. Železiari pozvanie prijali a v poslednú júnovú sobotu potešili priaznivcov autogramiádou. Po jej skončení si zmerali sily s domácim celkom v priateľskom zápase.

Popoludnie v Hronci bolo oslavou futbalu a uznaním pre všetkých, ktorí sa o chod klubu starajú alebo v minulosti starali. Navyše, pre domácich išlo o futbalový sviatok. Predsa len, spartakovci nehrajú proti profesionálom každý deň. A pre našich hráčov to bola zasa vítaná zmena v čase naberania formy pred súťažnými zápasmi. 

O atmosféru v Hronci sa starali najmä fanúšikovia Podbrezovej. Foto: M. Gončár„Išlo o príjemné spestrenie letnej prípravy. Naplno sme si chvíle v Hronci užili my a aj náš súper a takýto zápas nám určite padol vhod,“ povedal obranca FK Železiarne Podbrezová Matej Grešák a dodal: „Podobné akcie sú pre fanúšikov určite super. Príde veľa ľudí a dosýta si takúto exhibíciu dokážeme všetci spoločne vychutnať.“

Navyše, podobné podujatia propagujú futbal v celom regióne. Hráči sa bližšie spoznajú s fanúšikmi, ktorí ich chodia pravidelne povzbudzovať do Zelpo arény.

„Možno sme ukázali hráčom i priaznivcom rôzne futbalové kúsky, ktoré sa im páčili. Verím, že ich aj takýmto spôsobom prilákame na naše ligové zápasy.“ A na margo súpera, ktorého naši futbalisti zdolali 6:1, Matej dodal: „Chlapci z Hronca boli féroví a priateľskí. Stretnutie prebiehalo v pokojnom duchu a všetci sme si dosýta zahrali.“

Tréner podobné akcie víta

V podobnom duchu sa niesli aj vyjadrenia Romana Skuhravého, trénera FK Železiarne Podbrezová. Ten privítal, že si so svojimi zverencami mohol prísť do Hronca užiť pekný deň. „Bol by som rád, aby sme sa aj takýmto spôsobom otvorili futbalovej verejnosti a aj vďaka tomu prilákali na naše zápasy viac ľudí. Chceme, aby s nami žil celý región. Popoludnie v Hronci bolo pre nás milým spestrením. Veľmi radi sme prišli,“ povedal český kormidelník.

Ten nebol na ihrisku v Hronci prvýkrát. Neraz ho počas víkendov môžeme vidieť na stretnutiach domáceho Spartaka alebo aj na zápasoch v neďalekej Valaskej, ktorá účinkuje v rovnakej súťaži ako Hronec.

„Keď som počas víkendov v Podbrezovej, chodím sa pozerať aj na duely nižších líg. Hráči z amatérskych súťaží majú môj obdiv. Prajem si, aby futbal v dedinách naďalej žil. Chalani z Hronca sú fajn a podľa informácií viacerí prešli podbrezovským futbalom. Zápas proti nám bol pre nich určite zážitkom. My sme to nemali jednoduché, prvý polčas bol toho dôkazom,“ doplnil R. Skuhravý.

Nádherné pocity

Pozitívne hodnotili exhibíciu nielen naši futbalisti, ale aj hráči Hronca. Pre domácich bolo stretnutie s Podbrezovou zaujímavou skúsenosťou a aj veľkým zážitkom. „Odohrať takýto zápas, to je nádhera. Je neskutočné, že sa naša generácia dočkala takýchto osláv. Zmerať si sily s prvoligistom z Podbrezovej bolo fantastické.  Výsledok vôbec nie je dôležitý,“ povedal Ivan Gromus, tréner ŠK Spartak Hronec, ktorý si taktiež obul kopačky a vyskúšal si, aké je to čeliť profesionálom. Priznal, že tempo bolo rýchle a rozdiel v hre viditeľný. Na svojich spoluhráčov a zároveň zverencov bol však hrdý. „Chlapci sa snažili a nevzdali sa ani za nepriaznivého stavu. Podbrezová ukázala, že je právom vo Fortuna lige.“

Podľa I. Gromusa sa v klube nemohli merania síl so železiarmi dočkať. „Nervozitu sme pred výkopom necítili. Neskutočne sme sa tešili a zápas sme si užili nielen my, ale aj diváci. Tempo bolo rýchle a s našou súťažou sa nedá porovnať. Chalani na konci vraveli, že už majú toho dosť, a to sme hrali polčas iba 35 minút. Sme však šťastní, tento deň bol pre nás jednoducho parádny,“ doplnil I. Gromus.

Oslavy v Hronci si užili aj najvernejší fanúšikovia z Podbrezovej, ktorí počas celého zápasu vytvárali skvelú atmosféru, pričom nefandili len svojim, ale povzbudili aj hráčov súpera. Tí sa prezentovali sympatickým a odhodlaným výkonom.

Sobotné popoludnie v Hronci dopadlo na výbornú. Vďaka organizátorom, pohostinnosti domácich, žičlivému a priateľskému prostrediu sa na oslavách všetci cítili príjemne. Nielen hráči, ale aj fanúšikovia si domov odniesli pozitívnu náladu z krásneho športového dňa.