Príprava sa začala aj s viacerými zmenami v kádri

Hráči naplno zarezávajú už od polovice júna. Foto: FK ŽP

Futbalisti FK Železiarne Podbrezová odštartovali v stredu, 14. júna, prípravu na nový súťažný ročník. Po letnej dovolenke sa stretli na ihrisku vo Valaskej, kde začali ladiť formu. Sezóna 2023/2024 sa začne počas posledného júlového víkendu.

V kádri železiarov došlo počas posledných dní k viacerým zmenám. Ako sme už písali v uplynulom vydaní novín Podbrezovan, kariéru ukončil Vladimír Kukoľ. Okrem neho bude na jar hosťovať v Pohroní trojica Dávid Ovšonka, Richard Hečko a Alex Molčan. V novej sezóne neuvidíme v našom drese ani Borisa Godála, hosťovanie z Českých Budějovíc sa skončilo brankárovi Matějovi Lukschovi. 

Z klubu odchádza aj útočník Daniel Pavúk, ktorého novým zamestnávateľom bude MFK Zemplín Michalovce. Do Trenčína zasa prestúpil Damián Bariš.

Naopak, po ročnom pôsobení v MŠK Žilina sa k nám vracia Roland Galčík. Ten si v kádri žlto-zelených nedokázal vybojovať stabilné miesto v základnej zostave.

„Príchod Rola Galčíka bol pre nás prioritou číslo jeden. Cítili sme, že máme šancu ho získať späť a urobili sme pre to maximum. Veľmi sa tešíme, že sa Roland vracia domov. Veríme, že nadviaže na svoje úspešné sezóny, ktoré u nás mal a že sa mu bude dariť,“ povedal pre klubový web Miroslav Poliaček, generálny manažér FK Železiarne Podbrezová. Samotný Roland už naplno zarezáva v tréningovom procese.

„Som veľmi šťastný, že som mal možnosť sa sem vrátiť a urobím všetko, aby sme boli úspešní v ďalšej sezóne,“ povedal krátko po svojom návrate.

Káder nášho mužstva na novú sezónu sa postupne formuje. Jeho konečná podoba ešte nie je známa. Ako povedal Miroslav Poliaček v našom poslednom rozhovore, o podbrezovských hráčov je záujem, no s odchodmi musia ísť ruka v ruke aj príchody. O ďalších prípadných zmenách smerom dnu alebo von z kádra nášho mužstva budeme informovať aj na stránkach našich novín.