Pre deti sú najdôležitejšie zážitky

     

Aj v tomto roku naša spoločnosť, v zmysle platnej Kolektívnej zmluvy, zabezpečila detské tábory pre deti zamestnancov Železiarní Podbrezová  a.s., ale aj ich dcérskych spoločností. Počas letných prázdnin mali rodičia na výber dva 14 dňové turnusy v Repišti, tri týždňové turnusy v jazykovom tábore v Ľubietovej alebo 5 denných turnusov v Golfovej akadémii na Táľoch. Keďže malí golfisti začínali až v polovici júla, s redakčným mikrofónom sme sa najprv vybrali nahliadnuť do sveta rozprávok v Repišti a angličtinu sme oprášili na chate Lubetha.

Chata u Daniela v Repišti
Chata u Daniela v Repišti

Chata u Daniela v Repišti ponúka deťom našich zamestnancov svoje zázemie už viac ako desať rokov a za ten čas sa vyprofilovala medzi najobľúbenejšie,  najmä svojim prepracovaným systémom, kvalitným programom a v neposlednom rade jedinečným prístupom vedúcich tábora k deťom. Aj v tomto roku ponúkla bohatý výber tematických zameraní (Kung Fu pandičky a tajomstvo Dračieho bojovníka, Hrdinovia hviezdnych svetov, Asterix a Obelix a cesta cez pol sveta, Trolkovia a Chňapkovia), ktorými u detí rozvíjajú osobnostné vlastnosti, vytvárajú vzťah k prírode, ale aj k manuálnym zručnostiam. V doplnkových programoch čaká na deti kúpanie v termálnych prameňoch v Sklených Tepliciach, športové hry na multifunkčnom ihrisku, penová párty, veľká vodná vojna, oheň života, karneval a ďalšie aktivity. Deti sú ubytované v štvor/päť lôžkových izbách s balkónom, majú zabezpečené stravovanie, celodenný pitný režim, prítomnosť zdravotného dozoru a školený tím animátorov s pedagogickou praxou. Najdôležitejšie sú však pocity detí a zážitky, ktoré im vydržia na celý život a práve na to sme sa ich opýtali:

 

Nina Jarganová

Nina Jarganová

-V tábore som bola prvýkrát ako malá. Teraz som prišla so spolužiačkou, no už som si našla aj ďalšie kamarátky. Mne sa tu všetko páči, je tu pekne. Chodievame stavať osady a baví ma robiť v prírode, je to fajn. Zároveň mi je aj trošku ľúto, lebo už dnes odchádzam domov, pretože ideme na dovolenku do Štúrova.

 

 

Christián JurašíkChristián Jurašík

-Ja som v tábore už tretíkrát. Do Repišťa som sa vrátil kvôli zážitkom, lebo sa mi tu páčilo. Mám tu aj brata s kamarátmi, no už som si našiel nových kamošov i ja. Je tu výborný program, stále pre nás niečo vymýšľajú. Staviame si základňu, mali sme nočnú hru, transport, oblievali sme sa… Fakt,  je tu super.

 

 

Kristína MravcováKristína Mravcová

-V tábore som už po štvrtý raz. Viem porovnať aj s inými tábormi, no sem som sa vrátila kvôli kamoškám a aj kvôli programu. Určite sú tu lepší animátori a aj prostredie je krásne. Počasie nám síce veľmi nevyšlo, no nevadí. Najviac sa mi páčilo, keď sme sa oblievali vodou, ale aj včerajšia nočná hra bola super.

 

 

Diana MravcováDiana Mravcová

-Ja som v tábore prvýkrát, no išla by som opäť sem do Repišťa. Páčia sa mi animátori a hoci máme denný režim, nijak nás neobmedzuje. Mne sa páči, že chodíme stavať osady do prírody, lebo doma staviam iba z lega. Už sme tu druhý týždeň, takže tých zážitkov je veľa, ale včera nás strašili a ja som sa fakt bála.

 

 

Marek MedveďMarek Medveď

-Ja som v Repišti už tretíkrát a stále sa mi tu páči a aj v budúcnosti by som sem rád prišiel. Tento týždeň ma bavilo stavanie osád, no aj stanovištia, na ktorých sme vždy mali niečo urobiť s vodou,  boli super. Neprišiel som sem so žiadnym kamarátom, no už som si ich našiel niekoľko, najradšej by som tu ostal.

 

 

Je tu výborný program, stále pre nás niečo vymýšľajú.
Je tu výborný program, stále pre nás niečo vymýšľajú.