Smerom dopredu musíme byť kvalitnejší

FC DAC 1904 Dunajská Streda – FK Železiarne Podbrezová 1:0 (1:0)

Gól: 44. Pačinda.

V prvom súťažnom stretnutí novej sezóny cestoval tím FK Železiarne Podbrezová na horúcu pôdu do Dunajskej Stredy. Už od začiatku mali futbalisti zo Žitného ostrova optickú prevahu, no na prvú poriadnu šancu si diváci počkali do 21. minúty, kedy Erik Pačinda centrom z priameho kopu našiel nášho bývalého hráča Pavla Šafranka, avšak ten zblízka netrafil hlavou bránu. Následne si spomínaní ofenzívni hráči DAC úlohy vymenili. Spred päťky pálil Pačinda iba do Martina Kuciaka, ktorý na bránkovej čiare vytiahol skvelý zákrok. „V úvode sme boli ustráchaní, vzadu nám chýbal dôraz, čo otváralo okienka,“ doplnil po zápase Kuciak. Po polhodine hry sa do šance dostal Matúš Mikuš, no v dobrej pozícii netrafil presne loptu a následne skúšal z diaľky strieľať Migaľa, jeho pokus zrazili obrancovia Dunajskej Stredy priamo k brankárovi Macejovi. Keď sa už zdalo, že sa do šatní pôjde za bezgólového stavu, Ljubičič, v súboji kapitánov, spadol tesne pred pokutovým územím a Erik Pačinda kopol priamy kop presne k bližšej žrdi a otvoril skóre stretnutia. Celú situáciu náš brankár opísal: „Mal som podržať mužstvo pri tej jednej situácii, čo sa nepodarilo. Kričal som chlapcom, nech mi trochu podskočia, pretože Pačinda má tú ľavačku vycibrenú. Chlapci mi vraveli, že aj vyskočili, no loptu na hlavách necítili. Bolo to perfektne kopnuté, lopta v ideálnom čase začala klesať. Teraz by som si možno trochu nastúpil napred, no po vojne je každý generál“.

   Krátko po začiatku druhého polčasu sa tréner Praženica pokúsil oživiť nevýraznú ofenzívnu zostavu Podbrezovej a do hry poslal Andreja Rendlu s mladým Adriánom Kačeríkom, ktorým sa podarilo zvýšiť aktivitu hry, no do šancí sme sa ani tak nedostávali. Dunajská Streda mala možnosti aj po zmene strán. Len tesne vedľa brány z diaľky pálil Ľupták. V akcii bol aj striedajúci Čmelík. Tomu Martin Kuciak najskôr krásnym zákrokom zneškodnil priamu strelu a následne i odraz od spomínaného hráča, ktorého nastrelil Djordjević tak nešťastne, že lopta takmer skončila v sieti. Už v nadstavenom čase pálil Pavol Šafranko spred malého vápna, ale do zakončenia sa mu obetavo hodil Djordjević, čím zneškodnil pokus v úplnom závere upraviť konečný rezultát.

   „Vstup do zápasu sme nemali dobrý, hrali sme prvých dvadsaťpäť minút ustráchane. Súper nás dostal pod tlak zo štandardných situácií. Bol dôraznejší, dostával sa častejšie pred našu bránu. Po tých dvadsiatich piatich minútach sme vyrovnali hru, boli sme trošku častejšie pred bránou súpera, aj keď sme ju nijak vážnejšie neohrozili. Určite chceme hrať lepšie. Čas na prípravu bol síce päť týždňov, ale budeme ho potrebovať ešte viac, aby sme sa zohrali. Smerom dopredu musíme byť kvalitnejší, lepší, musíme sa dostávať viac do šancí a viac držať loptu. Nemôžeme robiť ľahké straty, ako sme robili a potrebujeme s väčším počtom hráčov vyrážať do útoku,“ dodal po zápase hlavný tréner Karol  Praženica.

 

FC DAC: Macej – Živković, Huk, Šatka, Koštrna – Ľupták, Ljubicić, Pambou (71. Kontár) – Pačinda (80. Divković), Šafranko, K. Vida (57. Čmelík).

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Djordjevič – Migaľa, Kopičár (53. Káčerík) – Viazanko, Válovčan (79. Kuzma), Leško – Mikuš (53. Rendla).

 

FC Spartak Trnava
V druhom kole nového súťažného ročníka privítame v Zelpo aréne FC Spartak Trnavu. Začiatok stretnutia je 28. júla (piatok) o 18.30 hod.!