Na Majstrovstvách Európy siedmy

Šesťnásobný majster Slovenska

 

Ing. Peter Bella, PhD., výskumník oddelenia modelovania a simulácie procesov ŽP Výskumno-vývojového centra  s.r.o.Ing. Peter Bella, PhD., výskumník oddelenia modelovania a simulácie procesov ŽP Výskumno-vývojového centra  s.r.o., sa  23. apríla 2017 zúčastnil Majstrovstiev Slovenska v kulturistike, kde po šiestykrát vyhral titul majstra Slovenskej republiky v kategórii „Klasická kulturistika nad 180 cm“. Dosiahnuté prvenstvo len potvrdilo jeho odhodlanie i zodpovednú prípravu, ktorú dokázal skĺbiť s časovo náročnou prácou výskumníka v oblasti počítačovej numerickej simulácie procesov výroby presných rúr.

Povzbudený týmto úspechom sa o dva týždne neskôr, už ako reprezentant SR, zúčastnil na kulturistických Majstrovstvách Európy v španielskej Santa Susanne, kde v tej istej kategórii obsadil siedmu priečku. Skúsil tiež šťastie v novovzniknutej kategórii „Games Classic Bodybuilding“,  v ktorej postúpil do finále, kde obsadil konečné šieste miesto. Hoci sa Petrove „európske“ výsledky javia,  v porovnaní so slovenským titulom ako menej atraktívne, s radosťou môžeme konštatovať, že vzhľadom na množstvo pracovných a iných voľnočasových aktivít, sú tieto úspechy v jeho „koníčku“ naozaj ojedinelé, k čomu mu srdečne blahoželáme.

Sám Peter dodáva: „Chcem sa úprimne poďakovať svojmu zamestnávateľovi ŽP Výskumno-vývojové centrum s.r.o., za vytvorenie podmienok a podporu v príprave na tohtoročné Majstrovstvá Slovenska a Európy v kulturistike. Uvedomujem si, že kulturistická príprava je z časového a psychického hľadiska veľmi náročná a som vďačný za to, že mi môj zamestnávateľ, aj kolegovia v práci, vychádzali v ústrety a pomáhali, ako vedeli. Ďakujem aj svojim fanúšikom, fanúšičkám a všetkým, ktorí mi držali palce a povzbudzovali, ako sa len dalo.