Deň obchodných partnerov na hrade Ľupča

„V Železiarňach Podbrezová cítiť úroveň a profesionalitu, počnúc vstupom na vrátnicu.“

 

Dobrá nálada a pohoda vládla aj napriek nie najlepšiemu počasiu.
Dobrá nálada a pohoda vládla aj napriek nie najlepšiemu počasiu. F: A. Nociarová

Piatok, 7. júl, bol aj napriek upršanému počasiu, dňom tradične príjemného stretnutia našich obchodníkov s odberateľmi a dodávateľmi. Pre tohtoročný Deň obchodných partnerov Železiarní Podbrezová organizátori, odbor predaja a marketingu v spolupráci s dcérskou spoločnosťou Tále a.s.,  zvolili hrad Ľupča. Pozvaní prichádzali v skupinkách aj s rodinnými príslušníkmi, medzi nimi boli aj deti. Celodenný program bol preto nastavený pre rôzne vekové kategórie.

Účasť bola bohatá a program pútavý.     F: A. Nociarová
Účasť bola bohatá a program pútavý.     F: A. Nociarová

Prehliadka hradu s prezentáciou svadobného obradu Františka Vešeléniho s Máriou Séčiovou sa konala v troch vstupoch. Na dolnom nádvorí boli ochutnávky syrov, rýb, kávy a vín. V okolí hradu bola pripravená trasa pre elektrobicykle a jazdu na štvorkolkách.

Ukážka dobových tancov objektívom
Ukážka dobových tancov objektívom A. Nociarovej

Nasledovala ukážka dobových tancov, historických zbraní a šermiarskych súbojov. Nechýbali animácie pre najmenších účastníkov.

Aj tí najmenší si prišli na svoje... Foto: Ing. Z. Gubár
Aj tí najmenší si prišli na svoje… Foto: Ing. Z. Gubár

Tohtoročný Deň  obchodných partnerov ŽP zaznamenal hojnú účasť, na hrade privítali takmer dvesto hostí. Počas roka sa naši obchodníci stretávajú s obchodnými partnermi len na obchodnej báze a preto príležitosť zísť sa aj na takomto fóre sa stáva čoraz populárnejšou formou výmeny skúsenosti a získavania cenných poznatkov. Veríme, že tohtoročný Deň obchodných partnerov bol príjemným pozastavením sa a zúčastnení sa už určite tešia na budúcoročné stretnutie J.

O svoje dojmy sa s nami podelili:

Marcel Osvald, Fed Ex Inspekta Slovakia
Marcel Osvald

Marcel OSVALD, Fed Ex Inspekta Slovakia

– My sme dodávateľ prepravných služieb, väčšinou ide o malé zásielky, ale niekedy aj väčšie, ako vzorky rúr pre zahraničných partnerov… Železiarne Podbrezová sú jedným z našich najlepších zákazníkov. Spolupráca je na vysokej úrovni, prístup ľudí zo železiarní vysoko prevyšuje bežný level. V Železiarňach Podbrezová cítiť úroveň a profesionalitu, počnúc vstupom na vrátnicu.

Dnešný deň je super, atmosféra je tu dobrá, škoda, že nám počasie nepraje. Na prehliadke hradu som ešte nebol, je nás tu veľa, takže pôjdem až o 12.30 hodine. Pochádzam z Kremnice a ako lokálpatriot vnímam veľmi pozitívne, že ŽP rekonštruujú tento hrad. Na Slovensku sa to len tak nevidí.

Martin DAVID,  Staf Automation, s.r.o.  Banská Bystrica
Martin DAVID

Martin DAVID,  Staf Automation, s.r.o.  Banská Bystrica

– Sme dodávateľ pneumatických prvkov a armatúr. Robíme aj technické poradenstvo. Máme obchodného zástupcu, ktorý pravidelne navštevuje Železiarne Podbrezová, pomáha pri špecifikácii náhradných dielcov. Spolupráca so ŽP je veľmi dobrá, ľudia sú prístupní a hodne využívajú naše služby.

Takéhoto stretnutia sa zúčastňujem prvýkrát a som veľmi milo prekvapený z toho, čo som videl pri prehliadke hradu. Je to rarita. Nepoznám inú firmu, ktorá by takto zveľaďovala pamätihodnosti. Najviac sa mi páčila kaplnka.

 

Milan JANKOVSKÝ, živnostník, Kovovýroba Turčianske Teplice
Milan JANKOVSKÝ

Milan JANKOVSKÝ, živnostník, Kovovýroba Turčianske Teplice

– Ja odoberám z Podbrezovej výrobky, ktoré sa využívajú v automobilovom priemysle, pri výrobe záhradného nábytku, a podobne.  Som už zhruba dvadsaťpäťročný odberateľ výrobkov železiarní a so spoluprácou som veľmi spokojný.

Na zákaznícke dni chodím pravidelne, na hrade Ľupča som však prvýkrát. Je to tu super. Celková atmosféra je perfektná. Hrad je krásne zrekonštruovaný, aj keď vidieť, že je tu ešte veľa práce. Bežne sa nevidí, že by fabrika rekonštruovala hrad. Myslím, že je to obdivuhodná vec, ktorá zostane pre nasledujúce generácie.

 

Milan Kvetko, obchodný riaditeľ, Slovmag Lubeník
Milan Kvetko

Milan KVETKO, obchodný riaditeľ, Slovmag Lubeník

– My sme už tradičným dodávateľom pre Železiarne Podbrezová. Naša firma má korene tiež v devätnástom storočí. Vyrábame žiaromateriály na báze magnezitu. Do ŽP dodávame magnezitové a magnezito-chrómové stavivá do EOP a prísady na úpravu oceliarenskej trosky.

Toto stretnutie obchodných partnerov je veľmi príjemné, škoda, že počasie nám veľmi nepraje. Prezrel som si aj hrad, je to krásne zrekonštruované a veľmi sa mi páči najmä tá kaplnka.

 

Daniel JURÍK, FERONA Slovakia
Daniel JURÍK

Daniel JURÍK, FERONA Slovakia

– Naša firma patrí azda medzi najväčších odberateľov. Ako zástupca pre Slovensko môžem hodnotiť, že naša spolupráca je na veľmi dobrej úrovni. Má hlboké tradície, siahajúce do čias štátneho podniku. Dnes je firma v súkromnom vlastníctve a sme dcérskou spoločnosťou českej matky.

Zákazníckeho dňa sa v ostatnom čase zúčastňujeme pravidelne. Vlani bolo stretnutie na Táľoch, ale predtým sme boli už aj na hrade Ľupča. Dnes preto viem posúdiť, že modernizácia tu napreduje míľovými krokmi. Kiež by bolo takých, čo sa postarajú o pamiatky, viac.

 

Daniel ČÍK, M5 Trade, s.r.o. Levice
Daniel ČÍK

Daniel ČÍK, M5 Trade, s.r.o. Levice

– Sme spoločnosť zaoberajúca sa veľkoobchodom s hutným materiálom, najmä pre oblasť strojárstva. So Železiarňami Podbrezová spolupracujeme dvadsaťpäť rokov a ja môžem len konštatovať, že je to seriózny dodávateľ, s ktorého službami sme veľmi spokojní.

Dnešné stretnutie je veľmi príjemné, rád som, že som sa mohol stretnúť s obchodnými partnermi aj inak, ako pracovne. Doposiaľ som na tieto podujatia nechodil, nemal som s kýmJ. Dnes som prišiel s vnúčikom a určite si to zopakujeme aj pri ďalšej príležitosti.