Úspechy našich gymnazistov

 

Lukáš KUBIŠ druhý na majstrovstvách Slovenska

 

Lukáš KUBIŠ druhý na majstrovstvách SlovenskaV tomto školskom roku do Súkromného gymnázia ŽP prestúpil  úspešný cyklista Lukáš Kubiš, ktorý navštevuje II. G triedu. Cyklistike sa venuje tretí rok. Absolvoval už  množstvo rôznych súťaží. Medzi významné minuloročné víťazstvá patrí 3. miesto v MTB XCO z Majstrovstiev SR, 2. miesto v časovke jednotlivcov v cestnej cyklistike.

Túto sezónu sa stal  členom  reprezentačného družstva SR v horskej, cestnej cyklistike a cyklokrose. Slovenskú republiku reprezentoval v cestnej cyklistike na troch Svetových pohároch. Vo februári bol Medzinárodnou cyklistickou organizáciou vybraný do UCI kempu cestnej cyklistiky. Zúčastnil sa aj  Majstrovstiev SR v cestnej cyklistike 2017, kde získal 2. miesto v časovke jednotlivcov.

 

Marek KYSUCKÝ na najväčšej crossfitovej súťaži v Európe

 

Marek KYSUCKÝ na najväčšej crossfitovej súťaži v EurópeV dňoch 17. – 18. júna sa Marek Kysucký, žiak III. G triedy Súkromného gymnázia ŽP, zúčastnil najväčšej crossfitovej súťaže v Európe „The French Throwdown 2017“, ktorá sa uskutočnila  v Paríži. Dostať sa do tejto súťaže  nebolo jednoduché. Z 80 prihlásených juniorov mohli postúpiť len 10. Marek v kvalifikácii skončil na štvrtom mieste. Celá súťaž  pozostávala z 8  eventov, ako napríklad chôdza po rukách, mŕtve ťahy (konkrétne 140 kilogramov), chest to bar (zhyby, kde sa hruď  musí dotknúť hrazdy), beh s 10 kilogramovou záťažovou vestou, šplh na lane, ťahanie saní so záťažou. Do finále vstupoval s vysokým počtom bodov. Nakoniec sa mu podarilo vybojovať veľmi pekné 2. miesto v kategórii Teens Boys 16-18 (juniori do 19 rokov).