Vitajte v Demobuse 2018

 

Predvádzací Demobus spoločnosti ESAB prišiel 11. apríla v rámci turné po Slovensku opäť do firmy Zvarmat  s.r.o. Brezno propagovať zaujímavou formou svoje nové inovatívne výrobky, ktoré budú v tomto roku uvedené na trh. Bola to príležitosť na zvýšenie vedomostí o zváracích zariadeniach, bezpečných postupoch pri zváraní s vysoko kvalitnými ochrannými pomôckami a zváracieho príslušenstva. 

Žiaci našej školy a účastníci základného kurzu zvárania zo zváračskej školy využili príležitosť a zúčastnili sa uvedeného predvádzania zvárania. So záujmom sledovali výklady k najnovším zváracím a rezacím strojom. Mali možnosť vidieť rôzne druhy zváracích strojov, od jednoduchších a cenovo dostupnejších inventorov, až po zložité profesionálne stroje chladené vodou. Okrem toho sa stretli s rôznym prídavným materiálom – elektródami, zváracím drôtom pre zváranie v ochrannej atmosfére a tvrdými pájkami. Prezentované boli spôsoby zvárania MIG, MAG, TIG…

Žiaci sa zoznámili s technológiou zvárania rôznymi spôsobmi a polohami zvarov. Videli použitie ochranných technických plynov a prídavného materiálu na vytvorenie nerozoberateľných spojov zváraním. Prítomní odborníci im zodpovedali na všetky otázky o zváraní. Aj preto žiaci z exkurzie odchádzali obohatení novými skúsenosťami z prezentovania v oblasti zvárania.