Pozývame vás

 

  • na terénnu súťaž motocyklov ENDURO – Medzinárodné majstrovstvá Slovenska a Česka, ktoré sa uskutočnia počas víkendu 4. – 6. mája v Brezne. V piatok o 22. hod sa môžete tešiť okrem iného aj na ohňostroj.
  • 5. mája na čistenie prírodnej rezervácie Meandre Hrona. Odchod autobusu z Brezna bude o 8. hod a zraz v Telgárte je naplánovaný na 9. hod. Zabezpečené budú vrecia na odpad a odvoz odpadu a taktiež aj občerstvenie.
  • na Salaš Zbojská na deň valaskej kultúry – v nedeľu, 6. mája sa na Horehroní rozozvučia zvonce stoviek oviec z rôznych chotárov, ktoré budú tradične po prvýkrát v roku vyháňané spoločne na pašu za sprievodu ovčiarov, a podľa zvykov valachov, s požehnaním statku. Návštevníci objavia tajomstvá pastierstva, výrobu ovčiarskych produktov a to všetko v sprievode bohatého kultúrneho programu a s ochutnávkou valaskej kuchyne zo Salaša Zbojská.
  • ma výstavu „Horehronie v obrazoch“, kde budú vystavené olejomaľby Janky Schwarzbacherovej. Vernisáž začína 11. mája a potrvá až do 22. júna. Určite sa máte na čo tešiť!
  •  11. mája na koncert ku Dňu matiek, do Mestského domu kultúry v Brezne, kde sa môžete tešiť na Duo Mirka a Ondrej, Martina Vetráka a Jadranku. Vstupenky si môžete zadarmo vyzdvihnúť v Turisticko-informačnej kancelárii. Koncerty sú v časoch 16.30 hod. a 19. hod.