Slovenský pohár v behu na lyžiach

V sobotu, 27. marca, sa na zjazdovke Zerrenpach v obci Látky konal Slovenský pohár v behu na lyžiach. Zúčastnil sa ho aj Biatlonový oddiel ŠK Železiarne Podbrezová a na štart pretekov sa postavilo osem našich športovcov.

Doobeda bol na programe Cross Country, kde sme si vybojovali dve prvé miesta zásluhou Emy Kapustovej v kategórii žien a junioriek a Mateja Vránskeho v kategórii starších dorastencov. Dve druhé miesta pridali Mária Remeňová v kategórii žien a junioriek a Kristína Makovínyová v starších dorastenkách.

Poobede sa na Výbehu zjazdovkou podarilo zvíťaziť o tri sekundy Zuzane Remeňovej pred sestrou Máriou Remeňovou a o 16 sekúnd pred Emou Kapustovou. Kategóriu žien a junioriek sme poobede tak úplne ovládli a k úspechom sa pridala aj Kristína Makovínyová, ktorá zopakovala druhé miesto z doobedňajších pretekov. Lukáš Ottinger skončil v kategórii mužov a juniorov tretí, keď za prvým pretekárom zaostal o necelých 23 sekúnd.