Sokolíci ako víťaz Antalya Cup-u

V drese slovenskej reprezentácie hráčov do 21 rokov sa na turnaji v Turecku predstavila aj pätica hráčov FK Železiarne Podbrezová. Zľava Roland Gerebenits, Vladimír Barbora, Roland Galčík, Peter Kováčik a brankár Richard Ludha. Foto: SFZ

Slovenskí reprezentanti do 21 rokov ukončili púť turnajom Antalya Cup 2021 celkovým triumfom. Po výhre nad Uzbekistanom U23 2:0 a remíze s rovesníkmi zo Severného Macedónska 2:2, zdolali na záver turnaja hráčov Ukrajiny do 21 rokov 3:2.

V nominácii trénera slovenskej reprezentácie do 21 rokov, Jaroslava Kentoša, figurovalo 26 hráčov, medzi nimi aj päť našich futbalistov. Nominovaní boli brankár Richard Ludha, obrancovia Peter Kováčik a Vladimír Barbora, stredopoliar Roland Galčík a útočník Roland Gerebenits.

Každý z našich futbalistov odohral na turnaji minimálne jeden zápas. V záverečnom zápase s Ukrajinou Richard Ludha nastúpil v základnej zostave, od 34. minúty naskočil do zápasu Roland Galčík a v 60. minúte aj Peter Kováčik. Mladí železiari tak pomohli pri skvelom obrate, keď „sokolíci“ prehrávali v 55. minúte so súperom už o dva góly. Slovenskí reprezentanti do 21 rokov však dokázali skóre otočiť na 3:2. V závere zápasu mali ešte hráči Ukrajiny tri šance, so všetkými si poradil náš brankár Ludha.