Víťazstvo v pohári, aj v lige

FK Dubnica nad Váhom – FK Železiarne Podbrezová 0:3 (0:2)

Góly: 3. Ďatko, 17. Nomilner (vlastný gól), 88. Hanes.

Dňa 24. marca cestovali naši futbalisti do Dubnice nad Váhom s jasným cieľom – vyhrať zápas a postúpiť do osemfinále Slovnaft Cup-u. Mladíci dostali šancu na oboch stranách a omladené zostavy priniesli do stretnutia tú pravú dravosť. Už v 17. minúte sme vyhrávali o dva góly. Dominancia nášho mužstva bola citeľná, ale ďalších gólov sme sa už do polčasu nedočkali. V druhej polovici zápasu sa obraz hry nezmenil. Boli sme často na lopte a vytvárali si ďalšie príležitosti, ktoré sme však nedokázali pretaviť do gólu. V závere stretnutia sa k lopte dostal iba 16-ročný Patrik Hanes, ktorý spoza šestnástky zaskočil brankára Dubnice. Okrem prvého štartu si pripísal aj prvý gól v seniorskom futbale a uzavrel naše víťazstvo v pomere 3:0.

Žreb určil, že naším najbližším súperom v pohári bude MŠK Žilina. Osemfinálové dvojice pozostávajú z deviatich mužstiev z Fortuna ligy a siedmich zástupcov z druhej ligy.

FK Dubnica nad Váhom: Hodál – Martinek, Rešetka, Levai, Ondrášek (80. Drobena), Slivka, Cyprian, Majkút, Matejka (57. Dudnyk), Kubiš (65. Beňo), Nomilner (80. Fabuš).

FK Železiarne Podbrezová: Rehák – Kukoľ, Pajer, Paraj, Grešák, Bakaľa, Špyrka (82. Gajan), Lupták (75. Breznanik), Ďatko (58. Hanes), Pribula (58. Pavúk), Skiba.

Pohárový zápas s Dubnicou nad Váhom objektívom R. Rajta

MŠK Žilina „B“ – FK Železiarne Podbrezová 1:2 (0:2)

Góly: 73. Paur (11 m) – 28. Godál (11 m), 36. Špyrka.

V 23. kole čakalo našich futbalistov stretnutie so žilinským „béčkom“. Po úvodných náznakoch šancí prišla prvá vážnejšia situácia zápasu v 12. minúte. Vo vnútri šestnástky sa zorientoval Špyrka a spätnou prihrávkou našiel Galčíka, ktorý prudkou strelou mieril tesne vedľa Belkovej brány. Prvý gól stretnutia prišiel v 28. minúte, keď po faule na Kováčika si loptu na biely bod postavil Godál a bezpečne poslal naše mužstvo do vedenia – 0:1. V 36. minúte to už bolo o dva góly, keď chybu domáceho brankára Belka pohotovo využil Špyrka a zvýšil na 0:2. V druhom polčase prišla prvá vážnejšia šanca v 55. minúte, keď to technickou strelou skúšal Paur, jeho strela však tesne minula našu bránu. O dve minúty mali Žilinčania ďalšiu výbornú šancu na zníženie, no proti Jamborovej šanci výborne zasiahol Ludha. V 61. minúte musel predviesť svoje kvality opäť Ludha, ktorý výborným zákrokom zneškodnil pokus domáceho kapitána Paura. V 68. minúte sa po pošmyknutí Kukoľa dostal k lopte Hamza a jeho pokus z vnútra pokutového územia skončil na brvne našej brány. V 73. minúte pretavili domáci svoju snahu v kontaktný gól, keď sa po ruke Galčíka v pokutovom území presadil z penalty Jakub Paur – 1:2. V 83. minúte mohol poslať našich futbalistov opäť do dvojgólového vedenia Grešák, no jeho hlavičku zlikvidoval Belko. V 87. minúte zabránil výborne chytajúci Ludha vyrovnávajúcemu gólu domácich, keď si poradil s nepríjemnou strelou Yenneho. V 92. minúte mohol dať bodku za stretnutím Grendel, zoči-voči Belkovi však nechal vyniknúť výborné chytajúceho brankára domácich. Železiari si tak po góloch Godála a Špyrku pripísali na svoje konto dôležité tri body. Momentálne sa FK Železiarne Podbrezová nachádza na štvrtom mieste tabuľky a stále má šancu minimálne na baráž o Fortuna ligu. Na lídra z Liptovského Mikuláša strácame osem bodov a na druhú Duklu Banská Bystrica sedem bodov, pričom máme odohraný o jeden zápas menej.

Mikuláš Radványi, tréner Podbrezovej: „Myslím si, že prvý polčas bol z našej strany výborný. Hrali sme to, čo sme chceli hrať a načo sme sa pripravovali. Strelili sme dva góly a prvý polčas sme domácich k ničomu nepustili. Samozrejme, druhý polčas, keď súper prehrával o dva góly, tak chcel s výsledkom niečo urobiť. Domáci začali byť viac ofenzívnejší a našou hlúpou chybou sme ich vrátili späť do hry a z rozhodnutého zápasu sme urobili zbytočne nervák. V závere stretnutia mohol pridať ešte poisťovací gól Grendel, no svoju šancu nepremenil. Pre nás sú však tri body veľmi dôležité, no musím povedať, že s druhým polčasom určite nie som spokojný.“

MŠK Žilina „B“: Belko – Tandara, Matejčík, Leitner, Suľa (46. Gomola) – Mráz (46. Javorček), Paur, Farský – Holáň, Jambor (60. Kostúr), Hamza (71. Yenne).

FK Železiarne Podbrezová: Ludha – Kováčik, Godál, Pajer, Kukoľ – Chvátal, Špyrka, Paraj, Galčík (76. Grešák), Ďatko (61. Grendel) – Pavúk (84. Gerebenits).