Prípravné zápasy v domácom prostredí

 

FK Železiarne Podbrezová – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 2:0 (0:0)

Góly: 72. Leško, 80. Mikuš.

V druhom prípravnom stretnutí sme 27. júna na štadióne v Brezne privítali druholigový MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Stretnutie bolo zhruba v úvodnej polhodine plné tvrdších súbojov, čo vyústilo do nútených striedaní Očenáša a Bernadinu. Prvú šancu priniesla 26. minúta, strelu od Lauru zrazil obetavý Macuľa. Po polhodine hry z ideálnej pozície netrafil priestor brány Wiezik. Záver polčasu prinášal šance. Mejri vystihol rozohrávku súpera, naviezol loptu do šestnástky, Gábriš zasiahol. Štyri minúty pred koncom prvého dejstva našiel Viazanko na päťke úplne voľného Mikuša, ktorý zoči-voči Gábrišovi neuspel. Ten istý hráč zakončoval z veľkého vápna v 45. minúte, gólman Tatranu opäť zasiahol a keď z malého vápna prekopol bránu úplne voľný hosťujúci Staš, gól diváci v prvom polčase nevideli. Do druhého polčasu vstúpili lepšie hráči Liptovského Mikuláša, príležitosti sa však dlho nerodili. Až v záverečnej dvadsaťminútovke sa rozhodlo o osude zápasu. Krásna akcia domácich hráčov začala už v našej šestnástke, odkiaľ vyviezli loptu na súperovu polovicu. Mejri si narazil s Wiezikom, vnikol do šestnástky, naviazal na seba troch hráčov, pomedzi ktorých prihral a Dávid Leško sám pred Mikuštiakom vedel, čo s loptou (1:0). Miroslav Viazanko skóre nezvýšil, trafil konštrukciu brány, avšak čo sa nepodarilo jemu, zvládol Matúš Mikuš. Dávid Leško rozohral roh signálom na hranicu veľkého vápna, kde sa oprel do lopty spomínaný útočník a prestrelil neistého Mikuštiaka. Vzápätí sa mohol do listiny strelcov zapísať aj Leško, po krásnej akcii mieril z prvej po trávniku k žrdi, mladý brankár Tatranu sa vyznamenal. Tri minúty pred koncom hlavou opečiatkoval brvno novic v našom tíme Bartoš, a tak sa duel skončil podbrezovským víťazstvom 2:0.

FK Železiarne Podbrezová: Drobnjak (46. Kuciak) – Viazanko, Bartoš, Macuľa, A. Mojžiš – Tereščenko, Sedláček – Bernadina (27. Mejri), Mikuš, Leško – Wiezik.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš: Gábriš (68. Mikuštiak) – Čerm (54. Šimún), Kuc (46. Kucharčík), Očenáš (19. Lišivka), Janec (46. Beseda) – Gerát (46. Bartoš), Staš – Laura (54. S. Andrič), Kotora (54. Kačerík), Trotsenko (68. Otruba) – D. Andrič (68. Lukáčik).

 

FK Železiarne Podbrezová – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 0:1 (0:0)

Gól: 50. Frimmel (11 m).

Tretí a tým pádom aj posledný domáci prípravný zápas Podbrezovej odohrali naši futbalisti 30. júna. Stretnutie otvorila strela Leška z priameho kopu, ktorá iba tesne minula priestor troch žrdí. Na ďalšie šance sme čakali do záveru prvého polčasu, kedy z hranice bieleho bodu vystrelil Frimmel, v ideálnej pozícii mu lopta nesadla. Podobne tak dopadol aj Mikuš a jeho pokus z hranice veľkého vápna. Následne neuspel hlavičkou pod brvno Jacko, Kuciak reflexívne zasiahol. Druhý polčas otvoril pokutový kop. Nicolas Mejri nešťastne zahral rukou vo vlastnej šestnástke a aj keď Marko Drobnjak smer zakončenia vystihol, Marek Frimmel otvoril skóre (0:1). Ten istý hráč mohol pridať svoj druhý gól v stretnutí. Dostal pas na hranicu šestnástky, cez Magdu aj vystrelil, no Drobnjak výborne vybehol a zasiahol. Vyrovnanie mal na hlave v 62. minúte stopér Rastislav Fischer, jeho hlavičku po rohovom kope z bránkovej čiary vyškriabal Jenčo. Obrovskú šancu zahodil i Kopičár, ktorý si v 76. minúte zasekol gólmana Pohronia, lenže pri zakončení stratil rovnováhu a v páde netrafil prázdnu bránu. Stretnutie sme prehrali o jeden gól.

FK Železiarne Podbrezová: Kuciak – Magda, Macuľa, Bartoš, A. Mojžiš – Tereščenko, Kopičár – Bernadina, Mikuš, Leško – Lepieš.

Striedali: Drobnjak – Gordan, Fischer, Matej Turňa, Mejri, Ďatko, Wiezik.

FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa: R. Packo – Hatok, Nosko, P. Packo, Tesák – Košuda, Paraj – Jacko, Frimmel, P. Blahút – Litwiak.

Striedali: Jenčo – Krascscenits, Župa J. Blahút, Gulijev, Pidručnij, Sojka, Antošík.