Deti odštartovali prázdniny vo veľkom štýle

 

Akcia Letné prázdniny organizovaná Železiarňami Podbrezová
Deti sa aspoň na chvíľku stali skutočnými hasičmi. Foto: A. Nociarová

Vysvedčenia sú rozdané, deti aj rodičia spokojní, takže hurá na dvojmesačné prázdniny! Tie odštartovali v nedeľu, 1. júla, na futbalovom štadióne v Brezne.

Talostanove kúzla, spevácke a tanečné vystúpenia, elektrická kolobežka, skákací hrad, kreatívne dielne, maľovanie na tvár, jedinečná príležitosť stať sa aspoň na chvíľu hasičom a mnoho ďalších atrakcií v znamení slnečného a teplého počasia. Aj takto by sa dala zhrnúť akcia „Začiatok prázdnin“, ktorú nielen pre deti zamestnancov pripravili Železiarne Podbrezová.

Akcia štartovala o 10. hodine, no deti čakali pred bránami breznianskeho štadiónu už skôr. Niet sa čomu čudovať, veď skákací hrad ich lákal už z diaľky. Celkovo akcia hostila vyše šesťsto návštevníkov, z toho približne tristopäťdesiat bolo detí. Bez starostí so školskými povinnosťami a s víziou dlhého leta sa v dobre nálade bavili až do 17. hodiny.

 

Akcia letné prázdniny organizovali ŽP
Skákací hrad bol jednou z najobľúbenejších aktivít. Foto: A. Nociarová

 

Čo bolo na celom dni najlepšie vám prezradia samotní návštevníci akcie:

 

Izabelka, 5 rokov, Brezno

Keď sme Izabelku oslovili, čakala v dlhom rade, aby si mohla namaľovať niečo pekné na tvár:

– Dnešný deň sa mi veľmi páči. Najviac však skákací hrad, tam sa dá super vyblázniť. Ešte si chcem dať namaľovať niečo pekné na tvár, ale neviem čo.

 

 

Kristínka, 6 rokov, Brezno

Kristínku sme oslovili v kresliacom kútiku a veľmi sa tešila, že sa nájde v novinách. Jej ocko sa smial, že hoci pracuje v železiarňach roky, v novinách ešte nebol.

– Je tu super! Najviac som sa tešila na skákací hrad, ale všetky atrakcie sú dobré. V kútiku na kreslenie som si nakreslila kráľovnú, beriem si ju aj domov. Aj ja by som si chcela dať namaľovať niečo na tvár. Bude to mačička, lebo tie mám rada.

 

Laurika, 7 rokov, Valaská

Lauriku sme doslova vytiahli zo sveta bubliniek:

– Zatiaľ som bola pri hasičskom aute, kde nám všetko vysvetľovali a ukázali nám, ako sa postupuje pri zásahoch. Potom som sa zastavila pri bublinkách a som tu už dlho, lebo sa mi tu páči najviac. Postupne si ale chcem prejsť všetky atrakcie, ktoré tu sú, pretože aj tie športové vyzerajú super“, povedala a rýchlo sa opäť vrhla do víru bubliniek.

 

Katka, 3 roky, Brezno

Malé, vo vreci skákajúce klbko – Katuška, napriek tomu, že má iba tri roky, sa vôbec nehanbila a prezradila nám, čo sa jej na celom dni páčilo najviac:

– Skákala som vo vreci, to sa mi páčilo. Chcem ísť aj do skákacieho hradu, lebo som tam ešte nebola. Keď doskáčem, pôjdem si dať namaľovať niečo na tvár. Asi to bude nejaké zvieratko.

 

Marek, 5 rokov, Brezno

Marek nám suverénne povedal, že mu nebude prekážať ak s ním spravíme rozhovor. Okrem iného nám na otázku, kde býva odpovedal, že pri mamičke a ockovi. Nakoniec sme sa ale dozvedeli, že pochádza z Brezna a prezradil o sebe aj to, čím chce byť, až vyrastie:

– Dnes sa mi najviac páčila hasičská súťaž, tam som sa hral na hasiča a videl som ako hasiči pracujú. Chcel by som byť hasičom keď vyrastiem, páči sa mi to a baví ma to.

 

Sandra ŠMIGUROVÁ, Podbrezová

Keď sú spokojné deti, sú spokojní aj rodičia:

– Veľmi vydarená akcia, aj počasie doprialo, je pekne a teplo. Mám dve dcérky, jedna má 1,5 roka a druhá 4. Baby sú spokojné, tak som samozrejme spokojná aj ja. Dnes sme prešli už všetko, čo tu je v ponuke, no najviac sa deťom zapáčilo maľovanie na tvár, to ich zaujme stále a všade.

 

 

akcia letné prázdniny
Aj maľovanie na tvár si medzi deťmi našlo veľa priaznivcov. Foto: A. Nociarová